Historické fórum

DomovFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorSpráva
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4722
Registration date : 19.06.2007

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Po máj 18, 2009 5:40 pm

monkeyml: dobra uvaha veru... pravdupovediac, taka analogia ma nenapadla, ale stoji za zamyslenie...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4453
Registration date : 26.05.2007

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Po máj 18, 2009 5:41 pm

hej je to zaujimave prirovnanie...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón

Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Po máj 18, 2009 6:42 pm

mna len tak napadlo... nie su sviatosti krst a birmovka akymsi iniciacnym procesom zaclenujuceho niekoho do kmena? aby mi bolo lepsie rozumiet: ak sa v kmeni narodi dieta, tak po zisteni, ci bude mozne z neho vychovat plnohodnotneho clena kmena ho prijmu medzi seba. zatial ale tento prislusnik nema take prava a povinnosti ako ten, co presiel aj skuskou dospelosti (birmovkou). a az ked prejde jedinec touto skuskou, tak je prijaty ako plnohodnotny clen kmena. (vychadzam z toho, ze bez birmovky vacsinou nemozete dalej pokracovat v prijimani daslich sviatosti ( pre laikov manzelstvo (hoci to sa este da, tam nie su az take velke problemy) ale hlavne knazstvo - pre moznost hierarchickeho rastu v "kmeni")
lebo ked si to tak vezmete, tak kazda spolocnost ma nejaky podobny typ prijimania clenov ( v ramci statu to moze byt zapisanie dieta do matriky a potom ziskanie obcianskeho preukazu, zidia maju obriezku a neskorsie Bar micva...)
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš

Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Po máj 18, 2009 9:05 pm

sa vratim este raz k tej podstate krstu(bezneho sa birmovka neda ziskat )....krstom sa zmyva dedicny hriech( bezneho sa neda dostat doneba)....dedicny hriech mame od adama a evi ( Very Happy )

tak preco vlastne jezis kristus zomrel nakrizi?Very Happy normalne mi tam chyba nejaka spojitost medzi tim....logicky by mala odpoved zniet..aby sme sa mohli krstit a mazat zoseba dedicny hriech??...tim padom dostat doneba....lenze ludia sa krstili uz za zivota JK

alebo dalsia moznost...ze JK zomrel..na krizi aby sa ludia vobec mohli dostat doneba?...

ale tu je hacik..ze kde isli seci ludia pred prichodom JK...rovno dopekla?Smile

a to stim potratom ...je zle prirovanie....lebo potrat je proste koniec ....a krst je ...cesta ktorou je mlady clovek vyslany
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman

Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Po máj 18, 2009 11:04 pm

Screamos, ta máš také otázky .. že by si sa s nimi mal radšej obrátiť na nejakého kňaza, teológa, alebo niekoho podobného. Ten ti vysvetlí ako sa a čo sa a prečo sa tak robí a potom, keď už to budeš vedieť, môžeš do toho pindať. V dobrom.
Je to na hovno, keď človek o niečom vie veľmi málo ale napriek tomu robí rád všelijaké neopodstatnené závery.

Monkeyml, inak fakt fajn prirovnanie .. ešte ma napadlo, ako je to s menami ... Víš synku, nedali sme ti meno keď si sa narodil, lebo už sa nám stalo pri tvojej sestre že nás spindala za to, že sme ju nazvali Cecília, .. tak si teraz vyber, ako sa chceš volať.

A inak nemyslím si, že by rodičia dávali krstiť deti preto, aby ich vrhali do nenažraných pazúrov Cirkvi, ako to tu mám pocit niekto naznačuje. Skôr to robia preto, lebo sú na to zvyknutý že sa to tak robí, aj keď nie sú nejaký chodiči kostolový, niečo ako Vianoce, maybe.
Fakt nemám pocit že ten krst nejako ovplyvňuje život dieťaťa, z náboženského hľadiska možno aj áno, ale koľko sa dnes rodí zbožných detí ktorým záleží na tom či ich rodičia krstia alebo nie?

A chcel som ešte niečo povedať ale zase robím sto vecí naraz tak mi to vypadlo, nevadí.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Po máj 18, 2009 11:30 pm

Vulkulak: konecne si si nasiel niekoho, do koho budes za kazdu cenu pindat, ze? Smile

nahodou Screamos dal celkom zaujimave otazky, mna pobavili a rad by som na ne pocul odpoved knaza... Laughing
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Po máj 18, 2009 11:43 pm

K tomu si ma zrejme inšpiroval ty, prepáč.
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman

Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 12:26 am

to sú nápady, ísť na teológa logikou.. Smile

Ale je pravda, že som ešte stále nepochytil, čo je to ten dedičný hriech a hlavne prečo je dedičný. Niesť zodpovednosť za hriechy svojich rodičov mi príde dosť nespravodlivé, i pri božej nekonečnej spravodlivosti. Pôjdem si zajtra odchytiť nejakého mladého fašistu, vlastne môj bratranec je nemec, ani nemusím chodiť ďaleko. A zbijem ho za všetkých židov. Ha, a keď bude mať syna, jak toho dobijeme..

nj, ani mne náhodou krst nevadí, ono aj keby boli moji rodičia čakali na moje rozhodnutie, stále by ma viedli k viere, takže veľký rozdiel v tom nevidím. Mám pekné fotky aspoň. Tiež si neviem predstaviť to sklamanie v ich očiach, keby som sa potom v 15. rozhodol, že nechcem byť pokrstený. Ja by som to nechal, jak to je..
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón

Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 1:05 am

Screamos napísal:
sa vratim este raz k tej podstate krstu(bezneho sa birmovka neda ziskat )....krstom sa zmyva dedicny hriech( bezneho sa neda dostat doneba)....dedicny hriech mame od adama a evi ( Very Happy )
ale clenom cirkvi sa sa stavame az po birmovke...pri krste ked rodicia a krstni rodicia za teba vyznavali vieru, tak to bol len predpoklad, ze ta to aj naucia a ty tomu uveris. ale az pri birmovke, ked sa obnovuju krstne sluby a ty primes dary ducha svateho, sa stavas plnohodnotnym clenom cirkvi. ( zas nie az tak plnohodnotnym...tym si az v tedy, ked aj prijimas Eucharistiu.
a aj bez krstu sa da dostat do neba.

Screamos napísal:
tak preco vlastne jezis kristus zomrel nakrizi?Very Happy
teoreticky sa JK mohol kludne nechat aj obesit, stat, ukamenovat, upalit.... kriz bol vybraty kvoli tomu ze to bola v tej dobe najpotupnejsia smrt - ako symbol, ze sa obetoval za vsetkych ludi... v skutocnosti pri sviatkoch velkej noci ide skor o to vzkriesenie.... prave vzkriesenim sa dovrsilo vitazstvo nad smrtou....cize spravne je za A - aby sme boli krsteni....a rozdiel medzi starozakonnym a novozakonnym krstom je ten, ze janov je krst pokania, zatial co novozakonny krst je krstom noveho zrodenia

edit: z knihy Comu skutocne veria katolici

Pápež Pius XII. to veľmi výstižne vyjadril vo svojej encyklike Mystici Corporis Christi (O mystickom Tele Krista, 1943): „Iba tí môžu byť pripočítaní ku skutočným členom Cirkvi, ktorí boli obmytí vodou krstu, vyznávajú pravú vieru a neoddelili sa od jednoty svojím vlastným pričinením, alebo od nej neboli oddelení za ťažké zločiny zákonnou mocou."
Takže katolíka charakterizujú tri znaky: 1. platné prijatie sviatosti krstu, 2. vyznanie katolíckej viery, 3. účasť na spoločenstve Cirkvi. Prejavom týchto troch poznávacích znakov je to, že sa katolík podriaďuje trojitému úradu Cirkvi: kňazskému (krst), učiteľskému (vyznanie viery) a pastoračnému (poslušnosť cirkevnej autorite).
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 10:52 am

alganor napísal:
. ale az pri birmovke, ked sa obnovuju krstne sluby a ty primes dary ducha svateho, sa stavas plnohodnotnym clenom cirkvi. ( zas nie az tak plnohodnotnym...tym si az v tedy, ked aj prijimas Eucharistiu.
a aj bez krstu sa da dostat do neba.

rimokatolici dostavalu krst eucharistiu az potom birmovku...
evanielici dostavaju birmovku pri krste...az potom eucharistiu

alganor napísal:
teoreticky sa JK mohol kludne nechat aj obesit, stat, ukamenovat, upalit.... kriz bol vybraty kvoli tomu ze to bola v tej dobe najpotupnejsia smrt - ako symbol, ze sa obetoval za vsetkych ludi... v skutocnosti pri sviatkoch velkej noci ide skor o to vzkriesenie.... prave vzkriesenim sa dovrsilo vitazstvo nad smrtou...[/quote]
.[/quote]

hej ale ta vies...mne napriklad nestaci ze jeden clovek zomrel a o tri dni vstal zmrtvich a to znamena ze tri dni smrti stacia na spasenie miliard ludi?? neje to nejak malo?...kolko krat zomrel jeden clovek za jedneho a navzdy...nevstal zmrtvich a neisiel navecnost do kralovstva nebeskeho... alebo clovek ktory je na smrtelnej posteli a prime eutanaziu aby mohli jeho kamaratovy transplantovat jeho organy a on mohol zit dalsich 10rokov....neni to vacsi hrdina?

myslim ze neexistuje nasvete pofidernejsie tvrdenie ako ze kristus vstal zmrtvych
vlastne tvrdit ze kristus vstal zmrtvich je ako tvrdit ze
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 11:17 am

Screamos:musis to brat tak, ze Kristus podla krestanov nebol len tak hociaky clovek ale BOH a to uz zavazi asi viac ako obeta jedneho cloveka...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 6:52 pm

Kristus bol Boží syn.
Mnoho odborníkov tvrdí a s tým súhlasia aj mnohí katolíci, takí tí bossovia, že Kristus nebol ukrižovaný na kríži, jak ho poznáme ako tradičný symbol kresťanstva, ale na rovnom kole. Ono sa to píše aj v Biblii, kto hľadá nájde. Kríž je symbolika.
Ďalej.
Tiež sú teórie že Kristus pôvodne vôbec nemal za nikoho zomrieť. Mal prísť na zem a učiť ľudí, viesť ich. Lenže .. kto je ten pomätený chrďas, čo si dovoľuje nazývať samého seba Kráľom, synom Božím, a preberať nám ľudí z chrámov? Poďme ho zlynčovať! Len teória .. (nie moja)

Dedičný hriech. V mojich očiach je to tá ,,vec" v človeku, čo spôsobuje to, aký je. Teda že vznikajú pojmy ako dobro a zlo a človek ich samozrejme nevie rozoznať a nevie ako má konať. Podľa mnohých to nie vždy tak bolo, ľudia boli šťastný v tkzv. raji, kde nikto netrpel a utrpenie nespôsoboval. Ale potom sa to akosi celé posralo a bol problém, ktorý pretrváva až doteraz. Z pohľadu kresťanstva, aspoň podľa mojich zdrojov, nechcem tu hovoriť za všetkých kresťanov, toto je môj názor .. To bolo vtedy keď človek podľahol pokušeniu Satana, zvrhnutého anjela ktorý sa vzpriečil Božiemu kráľovstvu .. a tak. Taký ten .. Dark Vader, Saruman .. niečo na ten štýl.
A tak si žili ľudia na zemi, občas sa tĺkli, občas sa pomilovali a namnožili aby sa mohli tĺcť viacerí, občas niečo vypestovali, proste klasika. Až kým sa Big B. nerozhodol zoslať na zem svojho syna, Džej Keja, aby ukázal ľuďom ako byť znovu šťastný, tak ako to bolo kedysi veľmi dávno. Kedy sa ľudia netĺkli a neokrádali a nesúložili so zvieratami. Prečo prišiel JK zrovna vtedy .. a zrovna tam .. Židia mu boli dovtedy asi najsympatickejší národ vo fajn štádiu, možno preto, neviem.
Krstom sa, podľa mňa, možno, zmýva vina človeka že sa odvrátil od Boha a podľahol Satanovi. Krst prakticky nič vážne nevykonáva, nijako vážne nezasahuje do života, nerobí ľudí lepšími. Ale myslím si že to je taká tá záruka že sa daný subjekt chce čo najviac priblížiť k Bohu, alebo teda vrátiť k nemu a bude sa snažiť žiť svoj život tak ako Ježiš kázal.
Možno nás vykúpil tým, že nám chcel dobre a zomrel za nás preto lebo ho chudáka podaktorí pribili, no .. Teda nie je až tak dôležitý fakt že zomrel a vstal zmŕtvych, ako skôr to, že vôbec prišiel na zem. A keď si to tak vezmete .. On prišiel s úlohou aby naučil ľudí milovať jeden druhého .. a ľudia ho brutálne umučia, vybičujú, napľujú naňho, donútia ho vláčiť ťažký kusisko dreva na ktorý ho následne pribijú a ešte k tomu, aby to všetko mohli spáchať radšej prepustia pri možnosti výberu väzňa, ktorý sa previnil nejakými tými vraždami. V tom vidím význam slov, že za nás zomrel na kríži.

Podľa mňa, celkom akčný príbeh .. až rozmýšľam, že začnem čítať znova Bibliu, nech si to lepšie naštudujem.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 7:10 pm

Židia mu boli dovtedy asi najsympatickejší národ vo fajn štádiu, možno preto, neviem.

tot ma fakt pobavilo:D
moj pribeh bude ovela strucnejsi...a s menej sience fiction:D

JK poburoval ludi lakal ich na svoju stranu scielom vzpirecit sa tiranii vladarov (robin hood , janosik ) pomocou nejakej bajky ze je bozi syn (jana z arku)...chudobny zidia ktorich zlakal na svoju stranu ho vyhlasili za zidovskeho krala a to bol vrchol pre ludi ako bol pontius Pilat..tamojsi kral.....ti ho odsudili nasmrt.......po jeho smrti jeho nasledovnici napisali knihy vjeho prospech..aby zneho spravili boha ....atd atd historiu poznate...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 7:30 pm

Ako a čím poburoval JK ľudí?
Vzpriečiť sa akej tyranii akých vladárov?

K tomu Pilátovi. V jeho oku JK nebol. Za Pilátom chodili veľkňazi, ktorí žiadali aby niečo spravil s Ježišom, pretože ich proste sere. Čím, to som písal už vyššie. A títo veľkňazi boli mrzutí hlavne zo závisti že ho vôbec niekto nasledoval a odmietali ho prijať, tak proti nemu búrili ľudí. Čím nakoniec došlo k tomu, že Pilát na požiadavku ľudu radšej prepustil Barabáša, ako Ježiša. Pilát iba vyhovel ľudu.

Toto už je čistá paranoja a zaujatosť, tvrdiť takéto niečo. Samozrejme, všetko je to od začiatku ako sa narodil Ježiš zmanipulované preto, aby, ani neviem, prečo vlastne?
Si myslíš, že jeho nasledovníci tie knihy napísali v jeho prospech z akého dôvodu? Vieš ty vlastne čo sa v tých knihách píše?
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 7:43 pm

ak nevies palestina bola vtedy pod nadvladou rima...a ti velknazi mozno len chceli dobre...ludom....lebo jezis kristus vabil na svoju stranu chudbnych ludi aby ho nasledovali a oni ho vyhlasili za zidovskeho krala rozumies?...velknazi asi nechceli aby rymania poslali svoje legie proti zidom tak proste krista odstranili z jeho cinnosti...tak by to nemohlo byt??

a dobre viem co sa tam pise...same podobenzstva pre farmarov da sa povedat ze neco ako unas pranostiky a prislovia.. nic konkretne obycajne zaklady moralky

take shity ze boh sa nasral ked stavali babylonsku vezu a poplietol im jazyky.... take ti nezozeriem to je len skraslene to ze babylon bojoval proti zidom a vela zidov odvilekol ako otrokov....a babylonsky lud sa skladal z veeela narodov a jazykov...

take sracky su tam popisane
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 7:46 pm

Screamos napísal:

JK poburoval ludi lakal ich na svoju stranu scielom vzpirecit sa tiranii vladarov (robin hood , janosik ) pomocou nejakej bajky ze je bozi syn (jana z arku)...chudobny zidia ktorich zlakal na svoju stranu ho vyhlasili za zidovskeho krala a to bol vrchol pre ludi ako bol pontius Pilat..tamojsi kral.....ti ho odsudili nasmrt.......po jeho smrti jeho nasledovnici napisali knihy vjeho prospech..aby zneho spravili boha ....atd atd historiu poznate...

najprv nastudovat..co je zname a potom pisat...sa ti menejkrat stane ze so svojej nevedomosti vyludis takuto "sprostost"-.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 7:49 pm

ale noo:))) ja viem co je zname..ze kristus presiel cez more so suchymi nohami:D...take veci sa mi nechce studovat vobec
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 7:54 pm

Tak potom o niečom čo sa ti nechce študovať nemudruj. Mám pocit že toto tvoje agresívne vystupovanie proti kresťanstvu nie je zrovna dvakrát tolerantné.

Keby videl nejaký žid ako sa vyjadruješ o starom zákone .. ten by ťa vedel zvoziť.
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 7:55 pm

nastuduj si co bolo cielom Jezisovho ucenia...a nerob posmesne porovnania s Janosikom alebo Robinom Hoodom..ja viem, porovnavat sa da vcelico...so vselicim..ale vysledny efekt je potom fakt jalovy..a vyzera to tak, ze sa do tematiky absolutne nerozumies..

tamojsi kral nebol Pontius Pilatus (bol miestodrzitel) ale Herodes , Provincia Judea mala na tu dobu cast autonomie, pokazili si to sami v polovici 1. storocia, ked na cele so Zelotmi povstali proti Rimanom...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 8:10 pm

ehm tak tebe treba tiez toho vela studovat...podla mojich informacii herodes zomrel este pred jezisom kristom )) a odporucam vam dat si do wikipedii Pilat Pontus...je znamy tim ze nerespektoval zidovske tradicie..sak si precitajte pekne:)))

a za to agresivne vystupovanie sa ospravedlnujem aly vy kazde moje tvrdenie odfajcite nejakou bajkou z biblie ktora sa totalne prieci chemii biologii a fyzike Very Happy

ja vychadzam z vlastneho rozumu...a historickych udalosti...nie blabolam o zazrakoch a nejakej biblii ktoru uz sto krat prepisali
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 8:20 pm

predtym ako nieco vypusti z ust tak studuj..lol

myslie som syna Herodesa - Herodes Antipas ten bol kralom pocas zivota jezisa Krista a k nemu aj Jezisa Pilat poslal...

wikipedia nie je velmi vieryhodny zdroj nakolko sa da doplnat kdekym..(o tom sme tu uz skor diskutovali)..urcite tradicie respekovat musel....takisto prenechaval urcite kompetencie Antipovi (nepisem Herodesovi lebo zas by si mi tvrdil ze ten zomrel) a zidovskej synode...

a ake su tvoje vedomosti v biologii a chemii a fyzike? venujes sa im?

mne veda a nabozenstvo neodporuju a mozu vedla seba kludne kooexistovat..a poviem ze v zazraky verim..a to som vedec...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 8:33 pm

ale ne herodes ale pilat odsudil krista...

a ja bohuzial verim radsej wikipedii ako biblii...

veda a krestanstvo koexistencia?Very Happy....ta preco cirkev upalovala ludi ako boli kopernik a ludi ako galilie vyhlasili za sialencov

ten clanok o gagarinovy si necital?..ked gagarin vyletel na obeznu drahu a povedal ze tam ziadneho boha nevidel...cirkev zacal tvrdit ze bozie kralovtsvo je niekde uplne inde.....uvidis o 1000rokov cirkev bude popierat existenciu jezisa krista..ale stale bude existovat:D:D a profitovat ))
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 8:38 pm

Herodes nemal pravomoc odsudzovat na smrt..to mal len rimsky provincial...tak preto ho potom spat poslal k Pilatovi,ktoreho Zidia presvedcili aby ho dal ukrizovat...

no vidis tak nakoniec aj ty veris...ja verim v Boha a ty vo vikepediu..pekne vsak..

zas porovnavas jablka z hruskami...
ja som mienil krestanstvo (ako nabozenstvo)...to je sirsi pojem ako je katolicka cirkev..

neodpovedal si mi ake je tvoje" background" v prirodnych vedach
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 8:45 pm

zle si to napisal...ja verim wikipedii..a ty biblii dobre?Smile....ake background prirodne vedy?
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Ut máj 19, 2009 8:49 pm

ja som napisal ze verim v Boha..bibliu beriem ako knihu obrazov....

no ze ako s arozumies tym prirodnym vedam (biologii, chemii a fyzike)...aby som vedel odhadnut tvoju uroven znalosti...
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   

Návrat hore Goto down

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 4 z 7Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: