Historické fórum

DomovFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 

ZHN

Goto down 
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
Felix
Gróf
Gróf

Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Pi september 12, 2008 9:39 am

Vďaka, našiel som to na nete, no nechcelo mi to stiahnuť... tvoj upload mi pomohol....
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4722
Registration date : 19.06.2007

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Št september 11, 2008 11:18 pm

zavesil som to na net, je to asi to iste, co mal na mysli alganor:
kód:
http://kotuha.com/file/kb51b-zhn.html
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Št september 11, 2008 9:36 pm

alganor napísal:
ja som nasiel na internete pracu od ministerstva obrany - zbrane hromadneho nicenia aktualna bespecnostna hrozba
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Št september 11, 2008 9:36 pm

alganor napísal:
ja som nasiel na internete pracu od ministerstva obrany - zbrane hromadneho nicenia aktualna bespecnostna hrozba

Daj link...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4722
Registration date : 19.06.2007

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Št september 11, 2008 2:10 pm

alganor napísal:
tu pracu som videl aj ja... celkom zaujimave pasaze o novodobych ZHN su tam... najma sekcia o zbraniach na ovladanie pocasia a pod... Smile
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón

Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   St september 10, 2008 10:34 pm

Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   St september 10, 2008 10:26 pm

alganor napísal:

mesto sa volalo Kaffa - sucasna Fedossija

Čítal som to v Rubrukovi, ale nevedel som si spomenúť ako sa to volá
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   St september 10, 2008 8:32 pm

Felix napísal:
Tuším, že to krymské mesto sa volalo Soldaia... ale nie som si istý...

mesto sa volalo Kaffa - sucasna Fedossija
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Pi september 05, 2008 10:01 pm

Krdo: nechcem zachádzať off topic, no nedávno som čítal, že NATO je neefektívna organizácia, preto napríklad Poliaci si zabezpečujú svoju bezpečnosť dvojstrannými zmluvami (ako radar s USA). NATO by sa po nápore z RF asi skolabovalo (bez USA). Jednou zárukou bezpečnosti pred RF sú práve USA. Z toho vyplýva, že je jediná krajina, ktorá môže ozaj vážne sa pustiť do konflitku s RF. Ak by sa tak stalo, obe krajiny by vytiahli svoje najtajnejšie zbrane a nasledoval by koniec sveta..., tak súhlasím s Branom, že konflikt ako WWII. už asi neuvidíme... (Prečítaj si Washingtonskú zmluvu bod č. 5 - kolektívna bezpečnosť zo strany NATO nie je taká istá....). Navyše teraz, keď Rusi majú nefto- a gazoruble a mnohé iné ruble z podnikov, hotelov a iných nehnuteľností, ktoré v Európe kupujú (napríklad EU chcela uvaliť na RF embargo, ktoré by im zabraňovalo kupovať nehnuteľnosti na území EU - nejaké investičné embargo, či jak to nazvali) tak budú vyrábať zbrane ako na bežiacom páse zásobovať sa a predávať ich, aby zbohatli a zvovu niečo nové vymýšľali. Totižto žijú ako ropný emirát, nič iné nemajú na práci iba zabezpečovať si bezpečnosť svojich nerastných surovín...

Brano: Američania vyrábajú zbrane len preto, aby si sprivatizovali konflikty vo svete.
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža

Poeet p?íspivku : 2233
Registration date : 26.02.2007

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Pi september 05, 2008 8:09 pm

Krdo napísal:
ja netvrdim ze ruska army je zaostala ....samozrejem maju aj vyspele technologie ale niesu v kazdej divizii... pri rozsiahlejsom konflikte by sa to ukazalo

ono to je tým že rozsiahlejší konflikt nieje možný, konflikty ako 2WW už asi neuvidíme, samozrejme dokiaľ nedobjeme vesmír, amíci tiež nemajú každú jednotku vybavenú najmodernejšími zbraňami

mimoto je to podľa mňa bezvýznamná investícia, bo do čoho dáš dnes miliardy je zajtra už zaostalé ..........obrazne samozrejme............
Návrat hore Goto down
Krdo
Kráľ
Kráľ

Poeet p?íspivku : 85
Registration date : 13.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Št september 04, 2008 9:57 pm

ja netvrdim ze ruska army je zaostala ....samozrejem maju aj vyspele technologie ale niesu v kazdej divizii... pri rozsiahlejsom konflikte by sa to ukazalo
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Št september 04, 2008 9:25 pm

Felix napísal:

Možno zaradiť do tejto skupiny aj kazetové bomby?
podla mna ano....do ZHN by sa (teoreticky) dali zahrnut vsetky zbrane, tak preco nespomenut tieto "svinstva", ktore si casto vyberaju svoju obet aj po niekolkych rokov...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Št september 04, 2008 7:51 pm

K tej Ruskej a Americkej armáde: čo sa týka tých dôstojníkov - každý dôjstojník a armáda sú špecializované na niečo iné. Nie je napríklad náhoda, že Rusi do Gruzínska presunuli svoj batalion Vostok z Čečenska spolu s ich velitelom Sulimom Jamardajevom (čečenský povstalec, ktorý sa pridal v II. čečenskej vojne na stranu Moskvy). Sulim a Vostok sa dobre vyznajú v bojoch v horách a takom teréne ako je Gruzínsko. Neposlali by tam niekoho zo sibírskych stepí, ten by tam nezožal úspech. Ruská armáda po technickej stránke nie je tak zle ako si myslí Krdo, inak by nepredávali zbrane do zahraničia v miliardách dolárov (počul som už aj číslo okolo 2 bilionov USD). Navyše viete na čom fičí americký kozmický program? Na ruských motoch, ktoré boli vynájdené ešte tuším Korolievom, otcom sovietskeho kozmického programu. Tie motory sú staré technologicky 60 rokov a američania neboli schopní postaviť niečo podobné. Medzi zaujímavosti parí napríklad pancierové auto GAS Tiger alebo Vodnik. Tiger stojí cca. 60 000 USD a jeho americký náprotivok ktorí nie je o nič lepší až 200 000 USD. Americké zbrane sú predražené. Alebo v jednej téme som tu vylepil odkaz na Pantsir S 1 tzv. kalašnikov protivzdušnej obrany, ktorý dokáže zostreliť 20 cieľov naraz v okruhu 40 km. Na druhej strane je nutné povedať, že Rusi zaostávajú v takých oblastiach ako nočné videnie, komunikačné prostriedky atď...

K čínskej ambasáde: ano hovoril som, že chirurgické odstreľovanie je je až také presné, no sú tu menšie straty ako pri ZHN.

Možno zaradiť do tejto skupiny aj kazetové bomby?
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Št august 28, 2008 1:57 pm

k tej cinskej ambasade - trosku som si poprecitoval clanky, ktore sa tomu venovali(uz som si to poriadne nepamatal co sa tam vlastne stalo) a musim povedat, ze to bola nahoda....strasna nahoda, ked jedina operacia, ktoru riadila CIA v byvalej Juhoslavii(oficialne) zasiahla prave cinsku ambasadu...takze ti davam za pravdu, ze to nebola nahoda
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   St august 27, 2008 7:08 pm

ZZ, ZV aj VZ (zem-zem, zem-vzduch aj vzduch-zem) ale zase to neboli tie rakety veľkého doletu, k tej ambasade: ako vravi Suvorov Very Happy :"Diplomacia, to je špionáž",
ako vravím, v dnešnom svete je máločo náhoda, aj keď tvoj príklad so slovenským letectvom by fakt bola náhoda Laughing Laughing Laughing , čo ak na tej ambasáde mali dôkazy o tom že vojnu mali amíci naplánovanú??? ozaj a mimochodom, lieta sa iba za pekného počasia nie? a dosť pochybujem že vietor (samozrejme primeraný, teda nie tornádo)dokáže tak zásadne zmeniť dráhu letu rakety
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   St august 27, 2008 3:08 pm

krdo
nepovedal by som, ze americka armada je technologicky vyspelejsia ako ruska, v mnohich zbrojnych odvetiach rusi predcia americanov(hlavne teraz, ked maju dost penazi z ropy, tak si ju mozu opat dovolit dotovat vo velkom) a to ze nemaju rusi schopnych dostojnikov, tak ti poviem iba to, ze v cecensku by zlyhala kazda armada(dobrym prikladom moze byt afghanistan-vypraseni briti, rusi, a teraz sa schyluje tomu, ze bude vyprasene aj NATO)
ano, su o nieco lepsie, ale nie tak, ako sa to prezentuje v mediach....o tych vypalenych raketach mam informacie z jedneho odborneho armadneho casopisu - informacia stara 1 rok

brano
hovorim o laserom navadzanych raketach a tie sa stale vyvyjaju( tak ako vsetko)
a na tom teste v Bulharsku testovali ake rakety??? protilietadlove, protitankove, alebo raketove delostrelectvo - rakety stredneho, dlheho doletu a medzikontinentalne???

este odpoved k tvojej poznamke o zbombardovanej cinskej ambasade(ktoru som tu ja vsak nezmienil)
casto sa stava, ze bomby nepadnu tam, kam by si to clovek prial - ale je za tym mnozstvo dovodov - vadna technika, zlyhanie ludskeho faktoru, ale aj zmena pocasia ..... a co sa tyka tej zbombardovanej ambasady tyka, dam ti otazku(trosku cudnu, ale na nas ciel posluzi) predstav si, ze na slovensku nastane ozbrojeny konflikt, boje sa rozputaju v uliciach Bratislavy.nepriatelske jednotky by sa opevnili v budove streho SND. velitel poziada o letecky nalet inteligentnou municiouna danu budovu. ale nalet zlyha(zo spominanych dvovodov vyssie) a rakety zasiahnu francuzske velvyslanectvo ...bolo to umyselne???
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Ut august 26, 2008 7:32 pm

tie rakety boli presne predtym a su presne aj teraz, co bol moj oco na cviceni v bulharsku (este za sociku) tak tam strielali desiatky rakiet denne a ani jedna neminula cieľ, nestalo sa to vtedy a nestane sa to ani teraz, zvlášť keď amíci majú údajne vyspelejšiu technológiu

alganor: ono sa nikdy nebombarduje to čo sa má lol! , myslíš že zásah čínskej ambasády v belehrade bola náhoda? som síce mladý ale z takýchto "náhod" som už vyrástol Twisted Evil
Návrat hore Goto down
Krdo
Kráľ
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Ut august 26, 2008 3:47 pm

hmm porovnavat rusku armadu a americku je rozdiel ...technicky je vyspelejsia americka armada (rata stym aj nova ruska doktrina) a taktiez aj vo veleni ..rusi nemaju schopnych dostojnikov a nato doplatili aj vo vojne v cecensku.

a co sa tyka tych rakiet ...mozno prve verzie rakiet mali taku uspesnost ...teraz je uz daleko vyssia
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Ut august 26, 2008 3:29 pm

co sa tyka laserom navadzane rakety, tak tie su stale dost nepresne(v 1.vojne v perzskom zalive iba 10 rakiet zo 100 zasiahlo svoj ciel. v dnesne dome je situacia, ze zo 100 vypalenych rakiet trafi ciel 30)
a pri chirurgickych operaciach sa nevyhnes stratam na svojej strane(ake to ze mali rusi teraz straty v gruzinsku:scratch: , a to tam sa "chystaju" ostat)
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Ut august 26, 2008 11:42 am

Alganor:

Čo sa týka presných akcií myslel som na povedzme rakety navádzané laserom - bombarodovanie strategických závodov, ciest, mostov, prístavov, blokovanie pobrežia - teda prinútiť štát, aby sa vzdal... Po jednej alebo dvoch atómových bombách (alebo iných prostriedkoch ZHN), by sa aj tak vzdal... Tá "chirurgická" operácia si môže vyžiadať nejaké obete napríklad bombardovanie čínskej ambasády v Belehrade vojskami NATO, alebo zbombardovanie obytnej štvrti v meste Gori - údajne sa bombardovala neďaleká základňa stanovištia gruzínskej armády...
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ

Poeet p?íspivku : 2243

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Po august 25, 2008 11:21 pm

Krdo napísal:
atomove zbrane a aj ostatne ZHN su iba velkym strasiakom ziadna z mocnosti si ich nedovoli pouzit..

z tvojich slov sice citim istotu ale ja asi nikdy nebudem v tejto teme isty Neutral
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Po august 25, 2008 10:45 pm

alganor napísal:
oficialne ano, neoficialne spojenci proti nemcom pouzivali slzny plyn, az ich nasrali, a oni pouzili yperit, ktory predtym neuspesne otestovali na vychodnom fronte(tvrda zima - plyn im zamrzol)

poteší keď im to zamrzne, mne sa viac páčilo keď sa obrátil vietor Laughing Laughing Laughing , kosilo vlastných, no ale slzný plyn by som ZHNkom nenazíval, to je ešte ten "lepší" spôsob
Návrat hore Goto down
Krdo
Kráľ
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Po august 25, 2008 10:24 pm

atomove zbrane a aj ostatne ZHN su iba velkym strasiakom ziadna z mocnosti si ich nedovoli pouzit..
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Po august 25, 2008 8:13 pm

oficialne ano, neoficialne spojenci proti nemcom pouzivali slzny plyn, az ich nasrali, a oni pouzili yperit, ktory predtym neuspesne otestovali na vychodnom fronte(tvrda zima - plyn im zamrzol)
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   Po august 25, 2008 7:38 pm

nepoužil sa náhodou prvý plyn na západe pri meste/rieke yper? podľa toho yperit nie?
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: ZHN   

Návrat hore Goto down

ZHN
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Historická sieň :: História Vojenstva-
Prejdi na: