Historické fórum

DomovFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 

Smrť ..

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4  Next
AutorSpráva
MichalSVK
Lord
Lord

Poeet p?íspivku : 636
Registration date : 24.09.2007

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Ut október 14, 2008 6:57 pm

V tom s tebou súhlasím aj ja, ale musíme mať aj iný zdroj potvrdzujúci danú udalosť dostatočne podobne.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4831
Registration date : 27.10.2007

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Ut október 14, 2008 5:25 pm

no jo - fest ďaleko Smile

túto otázku si musí každý zodpovedať sám a ďalšia vec. nový zákon nie je až taký nedokonalý a taktiež starý zákon nie...keď si to tak vezmeš ide o celkom dobrý historický zdroj...zatiaľ sa dosť veľa vecí potvrdilo - teraz myslím len na udalosti, nie nejaké zázraky a nadprirodzené veci...

Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4722
Registration date : 19.06.2007

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Ut október 14, 2008 5:22 pm

monkeyml napísal:
a na ten ten výcuc som ti už raz písal, že je to dosť zaujaté a píšem to zas...treba si uvedomiť, že sv. písmo stále písali ľudia s obmedzenou mysľou a vedomosťami...už vidím mojžišov výraz, keby dostal vnuknutie od boha, ktorý by mu nadiktoval, že stvorenie zeme začalo big bangom alebo kmitaním strún....
otazka znie - riadit sa teda takou nedokonalou knihou? a este lepsie - bolo to naozaj vnuknutie od boha? Smile
(ajked sme sa uz asi dostali pekne daleko od temy smrt)
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Ut október 14, 2008 10:51 am

a na ten ten výcuc som ti už raz písal, že je to dosť zaujaté a píšem to zas...treba si uvedomiť, že sv. písmo stále písali ľudia s obmedzenou mysľou a vedomosťami...už vidím mojžišov výraz, keby dostal vnuknutie od boha, ktorý by mu nadiktoval, že stvorenie zeme začalo big bangom alebo kmitaním strún....

Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Po október 13, 2008 12:46 pm

alganor napísal:
nyarlathotep
co sa tyka toho nesuladu medzi novym a starym zakonom, tak z toho si dobre robili srandu v Dogme.....a co sa tyka toho, co ma Boh na rovasi....to myslis potopu, sodomu a gomoru(miesta, v ktorich sa nenaslo ani 10 spravodlivich???)
tu je take zhrnutie Stareho Zakona:
kód:
http://www.geocities.com/bezboha/StaryZakon.html
a stale je to len vycuc...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón

Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Po október 13, 2008 11:26 am

nyarlathotep
co sa tyka toho nesuladu medzi novym a starym zakonom, tak z toho si dobre robili srandu v Dogme.....a co sa tyka toho, co ma Boh na rovasi....to myslis potopu, sodomu a gomoru(miesta, v ktorich sa nenaslo ani 10 spravodlivich???)
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Ne október 12, 2008 8:40 pm

Br@no napísal:
čiže ak vytvorím robotickú formnu života (alebo níakeho prír. hybrida), kúpim si veeeeeľky pozemok kde môže slobodne žiť a vyvýjať sa tak ich môžem hocikedy všetkých vyvraždiť?

Znalosti na to aby si vytvori robota by si čerpal z vedeckých zdrojov, takisto aj výzia živého robota (RUR), pozemok by si si len kúpil, ale nič by si nestvoril (až na ich samozný život), každopádne o ich živote či by si mohol rozhodovať, na to ti ja neviem odpovedať, ide skôr o názor jednotlivca a ja ti nemôžem odpovedať, ani neviem...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Ne október 12, 2008 4:39 pm

heh, a sme zase pri tom, ako su stary a novy zakon nekompatibilne... Smile (videl som na to dost dobry komixovy strip, ale neviem ho najst, skoda)
ale aby bolo jasne, egypt je len jeden taky priklad... starozakonny boh ma toho na rovasi podstatne viac... Smile

EDIT: nasiel som!
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Ne október 12, 2008 4:31 pm

nyarlathotep napísal:
alganor: pre mna nie je podstatne, ci sa to tak stalo, alebo nie... je to ale sucastou biblie a teda aj sucastou krestanskej nauky o bohu... aj keby nikdy neexistoval ziaden egypt ani zidia a pribeh by bol cistou rozpravkou, stale je sucastou svatej knihy a nesie posolstvo o bozom terorizme... takze ak sa bavime o krestanskom poslednom sude, tak v tejto suvislosti by mal byt potom sudeny aj krestansky boh...
pred tou castou ako boli zavrazdeni prvorodeni, je zase cast, v ktorej egyptania zabijaju izraelske deti....jednoducho sa uplatnilo staroveke "oko za oko, zub za zub"
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   So október 11, 2008 8:35 pm

alganor: pre mna nie je podstatne, ci sa to tak stalo, alebo nie... je to ale sucastou biblie a teda aj sucastou krestanskej nauky o bohu... aj keby nikdy neexistoval ziaden egypt ani zidia a pribeh by bol cistou rozpravkou, stale je sucastou svatej knihy a nesie posolstvo o bozom terorizme... takze ak sa bavime o krestanskom poslednom sude, tak v tejto suvislosti by mal byt potom sudeny aj krestansky boh...
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža

Poeet p?íspivku : 2233
Registration date : 26.02.2007

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   So október 11, 2008 8:16 pm

čiže ak vytvorím robotickú formnu života (alebo níakeho prír. hybrida), kúpim si veeeeeľky pozemok kde môže slobodne žiť a vyvýjať sa tak ich môžem hocikedy všetkých vyvraždiť?
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   So október 11, 2008 6:29 pm

nyarlathotep napísal:
alganor napísal:
egyptania tim, ze ich rodicia vyuzivali zidov ako otrokov(prve prakticke pouzitie kolektivnej viny) a job???? ved sa mu to potom vratilo aspon 2 nasobne, tak co by chcel Wink Wink
nesranduj... ako sa previnili VSETCI prvorodeni v egypte? t.j. vsetky tie male deti, ktore ani nechapali, o co ide? ved to je normalny terorizmus - vynucovat si politicke ciele sirenim hrozy a vrazdenim...
a Job? ved ho boh nechal mucit, len aby nieco dokazal diablovi... dovolil mu vykantrit celu jeho rodinu, atd... ved je to chore... nechal by si mucit svoje dieta? ved nevadi, lamanie na kolese prezije a potom mu kupim milion lizatiek...
EDIT: sori, az teraz mi doplo, ze si to sam myslel ironicky... (ehm, teda myslel si to ironicky, nie?)
srandujem....cast biblie, v ktorej sa pise o egypte( vlastne cela tora) presla silnou "prerabkou" po navrate zidov z babylonskeho zajatia....a mimochodom, nie su ziadne historicke doklady, ze by sa to stalo....a co sa tyka joba....neviem preco, ale sa mi zda, ze je to kniha, ktoru zidia neuznavaju a krestania ju zahrnuli do biblie kvoli myslienke"pretrpis vsetky utrapy, nezrieknes sa Boha a budes odmeneny"(nie som si isty, ale viem ze Ester je stopercentne u zidov zatracovana)
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   So október 11, 2008 11:11 am

Br@no

A stvorili tvoji rodičia celý svet (alebo to aspoň vedia)? Alebo sú schopný spraviť celosvetovú potopu?...
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Pi október 10, 2008 8:16 pm

MichalSVK napísal:
Br@no napísal:
pokial viem mna stvorili moji rodicia, maju teda pravo ma zabit?

Dobrá otázka, len nezabúdaj že tvoji rodičia a ty ste ľudia a boh je zasa na inej úrovni ako človek... (z tohto hľadiska)

akej inej úrovni? šak podľa mojho (a dost ... nerozvynuteho Very Happy ) prehladu biblie na zaciatok vytvoril adama a evu, ja mam brata, tak na akej vysej urovni?

alganor: aj aj
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Št október 09, 2008 10:30 am

alganor napísal:
egyptania tim, ze ich rodicia vyuzivali zidov ako otrokov(prve prakticke pouzitie kolektivnej viny) a job???? ved sa mu to potom vratilo aspon 2 nasobne, tak co by chcel Wink Wink
nesranduj... ako sa previnili VSETCI prvorodeni v egypte? t.j. vsetky tie male deti, ktore ani nechapali, o co ide? ved to je normalny terorizmus - vynucovat si politicke ciele sirenim hrozy a vrazdenim...
a Job? ved ho boh nechal mucit, len aby nieco dokazal diablovi... dovolil mu vykantrit celu jeho rodinu, atd... ved je to chore... nechal by si mucit svoje dieta? ved nevadi, lamanie na kolese prezije a potom mu kupim milion lizatiek...
EDIT: sori, az teraz mi doplo, ze si to sam myslel ironicky... (ehm, teda myslel si to ironicky, nie?)

Naposledy upravil nyarlathotep dňa So október 11, 2008 6:12 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Št október 09, 2008 9:59 am

Br@no napísal:
co myslis pod tym stvorenim??? tvoju existenciu po porode, alebo aj vnutromaternicovy vyvin???
nyarlathotep napísal:
takze ako presne sa previnili vsetci egyptski prvorodeni, ze si zasluzili smrt? ako presne sa previnil Job?
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   St október 08, 2008 7:28 pm

Br@no napísal:

Dobrá otázka, len nezabúdaj že tvoji rodičia a ty ste ľudia a boh je zasa na inej úrovni ako človek... (z tohto hľadiska)
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   St október 08, 2008 6:57 pm

Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   St október 08, 2008 5:03 pm

monkeyml napísal:
hmm, a čo v starom zákone urobil? potopil napr. celý svet pod vodu ale prečo?nechcel by som to ďalej rozpitvávať, lebo my dvaja sme sa na také dačo už bavili a asi aj viackrát Wink takže ti len teoreticky odpoviem na tvoju otázku...ak vychádzame z toho, že len Boh je spravodlivý a jeho skutky v starom zákony boli tresty za hriechy a neposlušnosť ľudí voči nemu, tak áno, sám Boh je hodný toho, aby súdil aj iných...koniec koncov, on stvoril svet, on vydal pravidlá a pod. Wink
takze ako presne sa previnili vsetci egyptski prvorodeni, ze si zasluzili smrt? ako presne sa previnil Job?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   St október 08, 2008 4:03 pm

nyarlathotep napísal:
monkeyml napísal:
ja som si teraz nie istý, či chápem tvoju otázku?
ci je boh sam hodny toho, aby este aj sudil inych... za to vsetko, co v starom zakone urobil... kto je bez viny, nech prvy hodi kamenom... ako jeho syn zvykol hovorievat...

hmm, a čo v starom zákone urobil? potopil napr. celý svet pod vodu ale prečo?nechcel by som to ďalej rozpitvávať, lebo my dvaja sme sa na také dačo už bavili a asi aj viackrát Wink takže ti len teoreticky odpoviem na tvoju otázku...ak vychádzame z toho, že len Boh je spravodlivý a jeho skutky v starom zákony boli tresty za hriechy a neposlušnosť ľudí voči nemu, tak áno, sám Boh je hodný toho, aby súdil aj iných...koniec koncov, on stvoril svet, on vydal pravidlá a pod. Wink

Panoš
Panoš

Poeet p?íspivku : 183
Registration date : 30.06.2008

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Pi október 03, 2008 6:05 pm

neexistuje výrok "Boh je spravodlivosť! "???????????

ono to bude možno repto lebo Boh asi enzomrie tak načo? ale zase dobrý postreh, že ako on má právos udiť? preto sa sudime samy! asi o to ide! Very Happy
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Pi október 03, 2008 1:41 pm

monkeyml napísal:
ci je boh sam hodny toho, aby este aj sudil inych... za to vsetko, co v starom zakone urobil... kto je bez viny, nech prvy hodi kamenom... ako jeho syn zvykol hovorievat...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Pi október 03, 2008 11:01 am

nyarlathotep napísal:
neodpovedal mi nikto... ma samotny boh pravo stat po svojej pravici? Smile

Lord
Lord

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Št október 02, 2008 11:03 pm

No asi sa bude súdiť sám pred svojím vlastným svedomím, rovnako ako človek pred ním sa zariadi podľa svojho svedomia (tak by to asi viac sedelo)...

Ale aj tak, nech si pred ním uvedomí kto chce čo chce, stále tí, ktorí sú na seba tvrdší a majú pevnejšie svedomie dopadnú horšie, čo sa mi tiež nezdá spravodlivé...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   Št október 02, 2008 9:39 pm

Sybila napísal:
ja si nemyslím, že ano.. Very Happy akože odpovedam ti an otázku... aj on určite urobil chyby ale enmyslím, že ons a budem musieť niekomu zodpovedať! Very Happy
kde je potom spravodlivost?
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Smrť ..   

Návrat hore Goto down

Smrť ..
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 4Choď na stránku : 1, 2, 3, 4  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Filozofia-
Prejdi na: