Historické fórum

DomovFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 

Euro

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
AutorSpráva
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4831
Registration date : 27.10.2007

OdoslaťPredmet: Re: Euro   Po október 27, 2008 8:57 pm

heh, to áno, ale tak ja som nikdy nebol zástancom keynesianskej geografie ani ničoho keynesovho Wink

Zeman
Zeman

Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

OdoslaťPredmet: Re: Euro   Po október 27, 2008 8:42 pm

Keynes raz povedal: "V dlhom obdobi sme vsetci mrtvi..". Kazdy normalny clovek radsej vtaka v hrsti ako holuba na streche Wink
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Euro   Po október 27, 2008 2:12 pm

šak o tom hovorím...väčšina slovenského národa je hlúpa...vidí len okamžité dobro a to je somarina...najlepšie kroky sú kroky systémové, čo neprínášajú okamžitý blahobyt a zlepšenie ale v budúcnosti sa ukážu ako dobré a zväčša majú aj trvalejší charakter...

Veľkoknieža
Veľkoknieža

Poeet p?íspivku : 2233
Registration date : 26.02.2007

OdoslaťPredmet: Re: Euro   Ne október 26, 2008 7:44 pm

otázka je či euro drží nás ako my euro, predsa len im prospeje jedna, hoci malá no rýchlo rozvíjajúca ekonomika a krajina kde sa investície len tak hrnú,ako pár štátov ktoré sú na vrchole výrobných procesov a ich ekonomika sa nevyvíja najlepšie

inak som dosť proti euru (ako aj EU a NATO)

a k tomu ficovi, zober si to z pohľadu ako nyar vraví ľudí ktorý sa do toho nerozumejú, tak napr.: niáka stará babka čo potrebuje lieky za mikiho platila "zajacove bobky" všade kde vstúpila zatiaľ čo za fica niesú žiadne "bobky" a ešte im nalejú vianočný príspevok, no kto je lepší? a tak je na tom väčšina slovenska, ide o to za koho sa majú lepšie, za koho sú väčšie priemerné mzdy atd... len málo ľudí zaujíma kto sa o to ako zaslúžil a ako dlho to trvalo kým sa to prejavilo a prečo atd...............
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4722
Registration date : 19.06.2007

OdoslaťPredmet: Re: Euro   Pi október 24, 2008 8:14 pm

ja sa na to kuknem ako obycajny obcan, ktoremu ekonomicke onee vela nehovori: "v juni sme cestovali z Ceskeho Krumlova domov do Presova cez Rakusko a Madarsko (po dialniciach lepsie ako cez Slovensko, heh)... a vdaka tomu, ze som so sebou nemal ziadne eura, som sa ani na rakuskej benzinke nemohol vyšťať, lebo som nemal prachy pre hajzelbabu a nechcela ani celu slovensku padesiatku... takze som rad, ze bude euro... Laughing

(a naozaj nam to teraz pocas krizy prislo vhod)
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón

Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

OdoslaťPredmet: Re: Euro   Pi október 24, 2008 5:43 pm

plne suhlasim, z monkeyml, ze sme ho mali prijat neskorsie....ale vzhladom na financnu krizu je to to najlepsie co sme mohli spravit(viz kurz susednych statov)...ale co sme si teraz zachranili, to nam tato vlada doje**
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Euro   Pi október 24, 2008 5:39 pm

ja osobne som euro nechcel, resp. chcel som ho neskôr...slovenská mena bola len relatívne slabá...v tejto dobe ešte stále využívame skvelé veci a reformy minulej vlády (debil fico vraví, že za to môže jeho vláda Mad ....idiot) a tak je naša ekonomika dobrá a vlastná mena sa dá v takom stave veľmi pekne využiť, takže ja som bol za termín 2-3 roky naskorší ako teraz..

PS: a že okolo toho nie je haló? asi preto, že my tu vlastne máme komunizmus a čo povie naša vláda, ktorú náš "skvelý" národ plne podporuje, to platí a je nemenné a predovšetkým - správne...takže ak fico povedal, že tak to bude super, 60% slovenska tomu aj verí...strašné...

Rytier
Rytier

Poeet p?íspivku : 232
Registration date : 12.12.2007

OdoslaťPredmet: Euro   Pi október 24, 2008 4:48 pm

Včera jsem se v rámci dějepisného semináře účastnila přednášky o aktuálnosti Masarykových hodnot, své slovo tam měl i Lubomír Zaorálek - mísotpředseda sněmovny. Ve své řeči zmínil i vstup Slovenska do eurozóny a v zápěti se ho jeden přítomný Slovák zeptal, nebo mu spíš oznámil, že žádná z odborných autorit na Slovensku nebyla pro euro, že Slovensko půjde hodně dolů, že euro chtěla jenom vláda,...

Zaorálek mu odpověděl, že u nás si každá kapacita myslí, že je to výborný krok, že u nás budou zkoumat, jaké dopady euro má a že Švejnar tvrdí, že v době krize je lepší mít silnější měnu, protože měny malých států jsou hodně křehké. (Zajímavé by bylo slyšet, jak by se o tomto vyjádřil zástupce pravice)

Já osobně se divím, že se tu nikde nebavíte o euru, vždyť už za čvrt roku odhodíte dobré koruny a přijmete eura. Co do médií prosákne, je to, že se za nějaký obnos dá koupit nějaký vstupní eurobalíček, označování cen ve dvou měnách, už pevný kurz,...

Těšíte se na euro? Vždyť Slovensko ho přijímá jako asi 2. země z té desítky. Vždyť to musí být úžasný jet i jenom do Vídně s vždy dostupným kešem.
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Euro   

Návrat hore Goto down

Euro
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Politika :: Ekonomika-
Prejdi na: