Historické fórum

DomovFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 

Muzeum SNP

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
AutorSpráva
Gerdinka
Veľmož
Veľmož

Poeet p?íspivku : 992
Registration date : 14.07.2007

OdoslaťPredmet: Re: Muzeum SNP   Pi november 09, 2007 6:38 pm

tiež už som tam bola dávno...:-)
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
KrἠSlnko
Knieža
Knieža

Poeet p?íspivku : 1548
Registration date : 14.10.2007

OdoslaťPredmet: Re: Muzeum SNP   Pi november 09, 2007 8:53 am

Bol som tam v šiestej triede mám odťiaľ aj fotky. Ale veľmi si z toho nepasmätám.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://innos.wgz.cz
jitka
Slobodný občan
Slobodný občan

Poeet p?íspivku : 62
Registration date : 27.09.2007

OdoslaťPredmet: Re: Muzeum SNP   Pi november 09, 2007 12:05 am

ja som tam bola dnes a sprievodca nám vravel, že tvar budovy znázorňuje Slovensko počas 2 sv. vojny- jedna časť bola za fašizmus(spočitku) a druhá proti...a ten"mostík:, ktorých sa prechádza z 1 časti do druhej , znázorňuje to, že sa Slováci zjednotili v 2 sv. vojne počas SNP. aj ked SNP sa okdem Slôovákov zúčastnilo množstvo rôznych národov, dokonca aj vojak z etiópie.....
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ

Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

OdoslaťPredmet: Re: Muzeum SNP   Po júl 30, 2007 1:55 pm

ja som tiez bol v muzeu SNP a myslim ze kazdemu koho zaujima hist. sa tam oplati ist je to tam paradne spravene.....proste milovnici hist. si tam pridu na svoje...je tam pekne spravena prezentacia elektronicky....uniformy zbrane proste rozne materialne pamiatky...a blizko budovy SNP su tanky a aj lietadlo cize fakt budovu vratane arealu sa oplati navstivit...urcite tam este zajdem
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier

Poeet p?íspivku : 313
Registration date : 01.03.2007

OdoslaťPredmet: Re: Muzeum SNP   Po júl 30, 2007 1:48 pm

takze dalsia dobra tema ktora mi salda kde sa rozpisem !! v tomto muzeu som bol a oplati sa !!!! bol som na vylete s rodicmi v BB a sme to necakane objavili !! Hned som tam behal ako zmyslov zbaveny a hned len co odbocite ku tomu muzeu, hned je tam lietadlo z 2sv, na ktorom lietali Cechoslovaci !! je do neho vstupne 10,-sk a mozte si ho prejst cele az do kabiny, kde boli piloti !!! V celom lietadle su po bokoch obrazky pilotov a vsetky komentare ku tomu !!!§potom ak pridete blizsie k muzeu a dolava pojdete su tam tanky a je ich vela strasne, potom aj vagon tam je, tie gulomety !! joj perfektne !! pri kazdom a jednom som si spravil fotku !! a su to cerstve spomienky pretoze som tam bol v juny !!!! a potom sme isli dovnutra do muzea ! pripomeniem ze to zlomene srdce znazornuje Ceskoslovensko ako celok ale kedze je rozdelene na dve polovice - to znamena ze sme sa rozdelili a ta vacsia cast je Cesko ta mensia sme my !! no isli sme dovnutra do muzea a este hned na hlavnej ploche je taka dost velka socha, ktora znazornuje, ako Rus stoji na Nemcoch - ako vyhra !!!! ale jedna smutna spomienka vo vnutri muzea sa nesmie fotit !! a to je skoda velka pretoze su tam rozne zbrane - velmi vela, uniformy, domy ako zili !!!! nieco perfektne a v kazdej tej miestnosti je velkoplosna obrazovka, kde si mozete vybrat a pozerat dokument !!!ale keby ste chceli vsetko stihnut popozerat nemate sancu - je toho strasne vela !!! ja som pozeral ako sa vyslobodzovala BB a ako bolo SNP !!! no vazne dalo by sa o tom pisat este vela ale nevem ci by to nekoho bavilo tolko citat !! ALE IST SA OPLATI !! vazne
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4453
Registration date : 26.05.2007

OdoslaťPredmet: Re: Muzeum SNP   St júl 11, 2007 10:18 am

inac pamatam si ze za sociku a kustik po neznej revolucii bolo v mojom rodisku muzeum (Partizanske), ktore sa volalo dom revolucnych tradicii (take mensie muzeum SNP), kde boli vystavene aj nejake tie zbrane a popisana historia SNP v nasom meste,

dnes tam sidli mestka kniznica....a upomienkou na niekedajsie muzeum je len velka olejomalba zavesena na stene - Burlaci na Volge.... Shocked
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4453
Registration date : 26.05.2007

OdoslaťPredmet: Re: Muzeum SNP   Št júl 05, 2007 11:45 am

no bol som tam pekne davno ..interier muzea pocas ZS . tj. v casoch komunistickych, exterier som bezne navstevoval este pocas ZVS ked som bol v SL. Lupci..( juj ha ved to tiez uz bolo pred 12 rokmi)..
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož

Poeet p?íspivku : 851

OdoslaťPredmet: Re: Muzeum SNP   Ne marec 11, 2007 4:24 pm

ja som tam bol mimo školy kdo tam nebol oplatí sa ísť a ten bombardér a tanky sú naj. Ale uniformi a prilby a videá na počítačoch. Odporúčam Very Happy aj kedto nie je Národní muzeum v Prahe ale dobrý

Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža

Poeet p?íspivku : 2233

OdoslaťPredmet: Re: Muzeum SNP   Ne marec 11, 2007 4:04 pm

boli sme tam na skolskom vylete ale ja ako historik som sa ledva dostal do polovice a uz sme museli ist, je to tam zaujmave:
historicke uniformy, zbrane, prilby, odznaky, kompasy, mapy, aj elektronicke prezentacie z vyvoja vojny vo svete, na slovensku, o cinnosti SNP na slovensku, zoznam akcii, fotky zo strecna atd..
Návrat hore Goto down
Th()maSS
Kráľ
Kráľ

Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

OdoslaťPredmet: Muzeum SNP   Ne marec 11, 2007 2:16 pm

Muzeum SNP je národnov pamiatkov v slovenských dejinách. Nachádza sa v Banskej Bystrici a ak by ste na na neho pozreli z vrchu ma tvar zlomeneho srdca. Ja osobne som už bol pred dverami ale akurat bolo zatvorené, tak som sa tam ešte nedostal, ak ste tam boli povedzte vaše dojmy z tejto pamiatky.

Obrázok: www.cot.cz

OdoslaťPredmet: Re: Muzeum SNP   

Návrat hore Goto down

Muzeum SNP
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: História Národov :: Dejiny Slovákov-
Prejdi na: