Historické fórum

DomovFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 

Kristus

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

J.Kristus
1 Bol to syn boží
67%
 67% [ 30 ]
2 Bol to obyčajný smrtelný prorok
22%
 22% [ 10 ]
3 Nexistoval
11%
 11% [ 5 ]
Celkom hlasov : 45

AutorSpráva
alganor
Barón
Barón

Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Št január 24, 2008 12:22 pm

suhlasim s tym ze sa k pokuseniu vyjadrila cirkev, ale nepaci sa mi to vseobecne odmietanie. podla mna bolo posledne pokusenie Krista krasnym zobrazenim pokusania Krista diablom, aby sa nepodaril Bozi plan na nasu zachranu.
ak si dobre pamatam ucenie cirkvi, tak Kristus prijal ludsko-bozsku povahu. a ako vieme z evanjelii tak bol pokusany diablom na pusti a sam sa potil krvou so strachu v getsemanskej zahrade. tak potom preco by nemol byt pokusany po cely zivot???
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4831
Registration date : 27.10.2007

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Št január 24, 2008 12:40 pm

v tomto súhlasím aj ja, ale ide o spôsob aký si zvolil ten film....bolo to divákom dávane ako samozrejmá vec.... No

to, že mohol byť pokúšaný - ani slovo z mojej strany proti... Smile

Barón
Barón

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Št január 24, 2008 12:44 pm

Crowley napísal:

prekvapuje ma, že sa ostro nepostavili aj kvôli knihe, film je slabším odvarom obsahujúcim Magistérium ako záporákov..
Vybral som zly clanok......kritika filmu stoji hlavne na tom, ze potom, co by si ho ludia pozreli, tak by si chceli precitat aj knihy, ktore ako si povedala,
su o dost tvrdsie ladene ako film.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Št január 24, 2008 1:25 pm

ako sa volá autor? ja by som si tie knihy prečítal....ináč, aby sme nezašlo OT, tak po prečítaní istej pasáže z da vinciho kódu som bol riadne rozčertený... Twisted Evil to čo bol v dome toho svojho kamaráta a on mu vysvetľoval, že vlastne sv. grál je mária magdaléna a jej potomci...

Barón
Barón

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Št január 24, 2008 1:41 pm

vola sa Philip Pullman......a tie knihy mozes najst aj pod jednym nazvom temne hmoty

Naposledy upravil dňa Ne január 27, 2008 11:56 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4722
Registration date : 19.06.2007

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Št január 24, 2008 4:12 pm

monkeyml napísal:
janci, posledné pokušenie krista a umučenie krista je teda veľký rozdiel!!!

ide o dva úplne rozdielne filmy....a že prečo?lebo v tom pokušení krista boli bludy...zobrazili tam krista tak, akoby nechcel robiť nič iné iba trtkať s máriou magdalénou...takže preto...ak by sa už proti tomu cirkev neohradila, čudoval by som sa...
posledne pokusenie krista - no pocul som same dobre recenzie, uz si to konecne musim kuknut... a dalsie plus - natocil to Scorsesse, jestli se nepletu...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Št január 24, 2008 4:16 pm

neviem kto to natočil....aby sme sa chápali - tá myšlienka pokušenia je fajn...ale vravím, to prevedenie sa mi zdalo príliš...neviem ako to nazvať...chceli vyvolať záujem?alebo protesty vatikánu?...neviem ako to pomenovať, ale jednoducho, prevedenie sa mne osobne nepozdávalo, ale tak pozrieť si to nie je na škodu... Cool

Veľmož
Veľmož

Poeet p?íspivku : 977
Registration date : 26.11.2007

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Št január 24, 2008 7:20 pm

monkeyml napísal:

ide o dva úplne rozdielne filmy....a že prečo?lebo v tom pokušení krista boli bludy...zobrazili tam krista tak, akoby nechcel robiť nič iné iba trtkať s máriou magdalénou...takže preto...ak by sa už proti tomu cirkev neohradila, čudoval by som sa...

V tom prípade pardón za túto big mistake. Mi scuzi. Lenže tam bolo napísané posledné umučenie krista a to ma tak trochu poplietlo. Ale napriek tomu, ešte raz pardón.
Návrat hore Goto down
Taroq
Poddaný
Poddaný

Poeet p?íspivku : 17
Registration date : 02.01.2008

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Ne január 27, 2008 1:49 am

Janci napísal:
monkeyml napísal:

V tom prípade pardón za túto big mistake. Mi scuzi. Lenže tam bolo napísané posledné umučenie krista a to ma tak trochu poplietlo. Ale napriek tomu, ešte raz pardón.

nerad vam to hovorim pani, ale ak som spravne pochopil Scorseseho Posledne pokusenie Krista, tak sa mylite obaja...v tom filme islo totiz o to, ze v poslednej chvili Kristovho zivota ho diabol pokusa na krizi a dava mu na vyber: bud zivot s M. Magdalenou (prave tymto sa zaobera vacsina filmu) alebo smrt v mukach...reziser teda nechcel ukazat ako jezis v skutocnosti zil...chcel skor ukazat rozmer kristovho posledneho pokusenia aby si to ludia vedeli predstavit
tuto teoriu mi navyse potvrdil aj jeden pater ktory sa pred vstupom do rehole zaoberal kinematografiou, takze nemyslim ze cirkev (aspon jej chapavejsia cast) ma nejaky dovod stavat sa proti tomuto filmu
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Ne január 27, 2008 2:41 pm

No pokiaľ viem ja, tak Satan Ježiša naposledy nepokúšal na kríži, ale v Getsemanskej záhrade. Tam mu vyhováral, aby sa nechal dobrovoľne ukrižovať. Vysvetľoval mu, že to nemá žiadny zmysel, ale o tom že tam spomínal nejaký život po boku Márie Magdalény som nikdy nečítal, ani nepočul žiadnu zmienku.
Návrat hore Goto down
Taroq
Poddaný
Poddaný

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Ne január 27, 2008 5:52 pm

Janci napísal:
No pokiaľ viem ja, tak Satan Ježiša naposledy nepokúšal na kríži, ale v Getsemanskej záhrade. Tam mu vyhováral, aby sa nechal dobrovoľne ukrižovať. Vysvetľoval mu, že to nemá žiadny zmysel, ale o tom že tam spomínal nejaký život po boku Márie Magdalény som nikdy nečítal, ani nepočul žiadnu zmienku.

a pocul si niekedy zmienku o tom, ze filmy o Jezisovi musia vzdy kopirovat svate pismo?Smile
btw, videl si ten film vobec?
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Ne január 27, 2008 6:53 pm

Taroq napísal:
a pocul si niekedy zmienku o tom, ze filmy o Jezisovi musia vzdy kopirovat svate pismo?Smile

Hmmmmm.......Vidno, že si tu nový. Ja mám totiž celé Sv. písmo prečítané a nič také tam písané nebolo. A ten film som nevidel a ani nechcem, keďže je to písané podľa nejakého bludu.
Návrat hore Goto down
Taroq
Poddaný
Poddaný

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Ne január 27, 2008 7:33 pm

Janci napísal:
Taroq napísal:

Hmmmmm.......Vidno, že si tu nový. Ja mám totiž celé Sv. písmo prečítané a nič také tam písané nebolo. A ten film som nevidel a ani nechcem, keďže je to písané podľa nejakého bludu.

a povedal som ze v svatom pisme nieco take bolo? a s tym filmom robis chybu...stoji za pozretie Wink
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Ne január 27, 2008 9:57 pm

názov filmu je posledné pokušenie krista, takže ten cieľ môže byť taký, ako si to písal taroq..ale potom prečo tam dávali tie scíny s máriou magdalénou? ako vravím, myšlienka fajn, spracovanie trochu uletelo...a vatikán sa proti tomuto filmu postavil, aspoň podľa mojich vedomostí,ktoré sa samozrejme môžu mýliť... Smile

Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4453
Registration date : 26.05.2007

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   St február 20, 2008 12:13 pm

vcera bezal na orf1 zaujimavy dokument o Jezisovi...videl to niekto? okolo polnoci
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   St február 20, 2008 4:19 pm

ORF1 je myslím po nemecky. Po nemecky neviem. Ale ORF1 asi ani nemáme. Kašlať na to.

O čom to bolo?
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   St február 20, 2008 5:36 pm

taka rekonstruckia..jeho prichodu do jeruzalemu a jeho ukrizovania...podla historckych poznatkou a zdrojou...zaujimave...

rozoberali tam aj obraz posledna vecera, ktory sa stal nametom davinciho kodu, a vedci suhlasili, ze vobec nezodpoveda tomu sposobu ako ludia vtedy stolovali,

takisto sa zamyslali nad tym ako mohol asi vyzerat Jezis, a ako vlastne vyzerali zidia v tej dobe, kedze vyobrazenia Jezisa boli najskor az v 4 storoci n.l. a vyhovovenev byzancii....
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   St február 20, 2008 5:45 pm

s tou večerom som už čítal, že to bolo ináč. teda zvyky a spôsoby sedenia mali iné ako na obraze. to len "potvrdzuje" pravdivosť všetkých faktov v da vinciho kóde napr. Laughing

Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   St február 20, 2008 5:50 pm

monkeyml napísal:
s tou večerom som už čítal, že to bolo ináč. teda zvyky a spôsoby sedenia mali iné ako na obraze. to len "potvrdzuje" pravdivosť všetkých faktov v da vinciho kóde napr. Laughing
ak povies toto, tak si potom nepochopil myslienku da vinciho kodu... Smile
leonardo da vinci urobil fotku poslednej vecere? alebo islo skor o symbolicke zobrazenie tej udalosti?

to potom nemusime verit ani jednemu zobrazeniu jezisa a jeho druziny v ktoromkolvek kostole, lebo fakt neviem o obraze s jezisom, ktory by bol namalovany za jeho zivota...

(poznamka: netvrdim, ze ma kniha da vinciho kod pravdu... akurat nemozes vyvodzovat pravdivost alebo nepravdivost knihy z niecoho, co je pri jej dokazovani absolutne nepodstatne)
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   St február 20, 2008 5:55 pm

Smile jasné...viem ako to myslíš...a beriem. len malý dodatok - ja neverím na obrazy v kostoloch. úprimne, je mi jedno ako Ježiš a jeho apoštoly vyzerali, lebo je to jedno Wink ale verím, že ak sa zobrazí napr. utrpenie v getsemanskej záhrade, tak so to skutočne stalo ale nie presne tak ako na tom obraze. len aby sme si rozumeli Razz

ale tak hej. máš pravdu v tom príspevku...

Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   St február 20, 2008 6:10 pm

mna by skor zaujimalo, aka symbolika je poskryvana v starych kostoloch... lebo nech si uz mysli o da vinciho kode a podobnych spiknutiach kto chce, co chce, tieto budovy boli stavane s urcitym zamerom a stavali ich kamenarski majstri, pre ktorych to nebola len budova, ale aj urcita vypoved o svete, alebo ako to nazvat...
(ale uz som oftopik)
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Št február 21, 2008 9:59 am

symbolika v akom zmysle?

Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Št február 21, 2008 11:56 am

monkeyml napísal:
symbolika v akom zmysle?
ake rozne gnosticke odkazy su zakomponovane do tych stavieb (pocty stlpov, rozne ornamenty, fresky, atd)... viem, ze je to uz na rozmedzi nejakych spekulacii a la Akty 10, ale celkom ma to zaujima a mam pocit, ze by na tom mohlo byt cosi pravdy...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Št február 21, 2008 12:37 pm

zaujimave

V Ivanke majú nad oltárom obraz, na ktorom je zobrazený satan (vpravo).

Slovenský unikát: Z oltára sa pozerá satan

21.02.2008
IVANKA PRI NITRE - Unikát, ktorý zrejme na Slovensku nemá obdobu. V Kostole svätého Martina je na hlavnom obraze nad oltárom zobrazený satan! Okrem ukrižovaného Ježiša majú tak veriaci pri bohoslužbách pred očami aj zlo z pekla.

"Na obraze nad oltárom je zobrazený svätý Martin na smrteľnej posteli, ktorý sa snaží zmieriť rozhádaných mníchov. Pri tom, ako zomieral, sa mu zjavil diabol a snažil sa ho presvedčiť, aby ich nechal na pokoji. On mu vraj posunkom i slovami odkázal, aby sa stratil,“ vysvetlil motív obrazu Jozef Gál z obecného zastupiteľstva.

„Podľa mojich informácií je to v nitrianskej diecéze jediný obraz v kostole, na ktorom je zobrazený satan. Je však celkom možné, že je to aj slovenský unikát,“ doplnil miestny farár Stanislav Kašovic. Kostol v Ivanke pri Nitre má však ešte jednu raritu - vitráž od národného umelca Vincenta Hložníka. „Ako sa k nám dostala, nikto nevie, pretože o tom nie sú žiadne dokumenty,“ vysvetľuje Gál.

V kostole je ešte jedna vitráž (okno poskladané z farebných skiel) venovaná ľuďom z Ivanky, ktorí padli v prvej svetovej vojne. Sú tam vyobrazené všetky mená, tiež znaky Maďarska, Rakúska, turecký polmesiac a hviezda aj znak Československa. Jozef Uhlárik, foto autor aby ich nechal na pokoji. On mu vraj posunkom i slopretože o tom nie sú žiadne dokumenty,“ vysvetľuje Gál.

V kostole je ešte jedna vitráž (okno poskladané z farebných skiel) venovaná ľuďom z Ivanky, ktorí padli v prvej svetovej vojne. Sú tam vyobrazené všetky mená, tiež znaky Maďarska, Rakúska, turecký polmesiac a hviezda aj znak Československa.

Zdroj: Nový Čas
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Št február 21, 2008 12:53 pm

teraz si nie som isty, ale ked sme boli este na vyske na tyzdnovej exkurzii po hradoch a kostoloch slovenska, tak sa mi cosi mari, ze sme boli v jednom kostole, kde bol tiez obraz diabla, ale mozem sa aj mylit... nespomeniem si ale, ktore mesto to bolo, viem len, ze do kostola nebol verejny pristup, mala ho v sprave nejaka mnisska rehola a nemohli sme dnu v kratasoch...
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Kristus   

Návrat hore Goto down

Kristus
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 10 z 13Choď na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: