Historické fórum

DomovFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 

Biblia

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorSpráva
Thor
Veľmož
Veľmož

Poeet p?íspivku : 966
Registration date : 01.03.2007

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Ut august 28, 2007 2:07 pm

ja tam stahujem velmi vela veci takze mozno to vyuzijes aj pre buducno Smile
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4831
Registration date : 27.10.2007

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Ut október 30, 2007 1:51 pm

biblia je veldielo a so starym zakonom si vobec neodporuje, kedze jezis vravel, ze neprisiel som zrusit stare ale ustanovit nove a tak novy zakon je akasi nadstavby, upgrade, stareho zakona. okrem toho je velmi vela poukazani alebo proroctiev v starom zakone na novy, konkretne na prichod spasitela. a to ci niekto precital bibliu celu alebo nie. ja som veriaci, rimokatolik a snazim sa tak zit, no celu bibliu sa mi este nepodarilo precitat, nahambim sa za to ako veriaci, len ma to mrzi. na druhej strane aj knazi sa ma sami pytali, ked som im vravel ze ju chcem celu precitat, ze si mam mrknut taku knuhu Numeri, ze ci sa mi do toho naozaj chce.. uprimne, velmi nie.ale taka genesis - uplne super. bola tu aj rec o neuverejnenych evanjeliach, tzv. apokryfnych- cirkev mala dovod na to aby ich tam nedavala...ja som cital tomasove a marie magdaleny, dobre ze tam nie su, teda ze nie su v biblii. fundamentalnejsie odovodnenie preco tam nie su najdete v knihe Henry Lee Strobel - Kauza Kristus.

a este nieco z mojej strany na tuto temu - moja viera bez cirkvi by bola uplne o nicom, aj ked uznavam ze je to organizacia, ktora robi chyby, aj obrovske, no ak verim ze jezis zil, ze to co je napisane v biblii je pravda (a ja v to verim), tak potom musim uznavat aj cirkev kedze ju zalozil sam jezis kristus - ty si peter, skala, a na tejto skale postavim svoju CIRKEV a pekelne brany ju nepremoze
z mojej strany vsetko.
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman

Poeet p?íspivku : 464
Registration date : 08.06.2007

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Ut október 30, 2007 2:10 pm

monkeyml napísal:
biblia je veldielo a so starym zakonom si vobec neodporuje, kedze jezis vravel, ze neprisiel som zrusit stare ale ustanovit nove a tak novy zakon je akasi nadstavby, upgrade, stareho zakona. okrem toho je velmi vela poukazani alebo proroctiev v starom zakone na novy, konkretne na prichod spasitela. a to ci niekto precital bibliu celu alebo nie. ja som veriaci, rimokatolik a snazim sa tak zit, no celu bibliu sa mi este nepodarilo precitat, nahambim sa za to ako veriaci, len ma to mrzi. na druhej strane aj knazi sa ma sami pytali, ked som im vravel ze ju chcem celu precitat, ze si mam mrknut taku knuhu Numeri, ze ci sa mi do toho naozaj chce.. uprimne, velmi nie.ale taka genesis - uplne super. bola tu aj rec o neuverejnenych evanjeliach, tzv. apokryfnych- cirkev mala dovod na to aby ich tam nedavala...ja som cital tomasove a marie magdaleny, dobre ze tam nie su, teda ze nie su v biblii. fundamentalnejsie odovodnenie preco tam nie su najdete v knihe Henry Lee Strobel - Kauza Kristus.

a este nieco z mojej strany na tuto temu - moja viera bez cirkvi by bola uplne o nicom, aj ked uznavam ze je to organizacia, ktora robi chyby, aj obrovske, no ak verim ze jezis zil, ze to co je napisane v biblii je pravda (a ja v to verim), tak potom musim uznavat aj cirkev kedze ju zalozil sam jezis kristus - ty si peter, skala, a na tejto skale postavim svoju CIRKEV a pekelne brany ju nepremoze
z mojej strany vsetko.

genialny prispevok...v podstate uplne zhrna co si o tom myslim...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://www.worldoffootball.all-forum.net
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4722
Registration date : 19.06.2007

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Ut október 30, 2007 4:40 pm

monkeyml:
prosim ta, mozes tak uplne kratko nejake dovody, preco tie apokryfne evanjelia nie su zahrnute v biblii?

k tomu upgradu:
predsa len starozakonne "oko za oko" a novozakonne "kto do teba kamenom" mi ale nepripadaju ako upgrade... to je radikalna zmena...
novozakonny boh je milujuci - obetuje syna za vsetkych, naopak starozakonny boh je malicherny, nenavidi a vrazdi... to je podla mna opat radikalne otoceny pristup...
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman

Poeet p?íspivku : 464
Registration date : 08.06.2007

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Ut október 30, 2007 5:08 pm

nyarlathotep napísal:
monkeyml:
prosim ta, mozes tak uplne kratko nejake dovody, preco tie apokryfne evanjelia nie su zahrnute v biblii?

k tomu upgradu:
predsa len starozakonne "oko za oko" a novozakonne "kto do teba kamenom" mi ale nepripadaju ako upgrade... to je radikalna zmena...
novozakonny boh je milujuci - obetuje syna za vsetkych, naopak starozakonny boh je malicherny, nenavidi a vrazdi... to je podla mna opat radikalne otoceny pristup...

vies to sa neda chapat len takto...

1. Vsetko to treba podla mna chapat zo sirsieho hladiska...ty si bibliu necital a vybral si si iba niektore citaty...to vsak nie je zdaleka vsetko a z toho si nazval Boha malichernym nenavistnym a vrahom.
2. Oko za oko...nastav aj druhe lice.V tomto mozno prave ten upgrade bol, v starom zakone sa akoby budovala viera k Bohu a novy zakon je ta nadstavba...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://www.worldoffootball.all-forum.net
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Ut október 30, 2007 7:33 pm

achilles napísal:

vies to sa neda chapat len takto...

1. Vsetko to treba podla mna chapat zo sirsieho hladiska...ty si bibliu necital a vybral si si iba niektore citaty...to vsak nie je zdaleka vsetko a z toho si nazval Boha malichernym nenavistnym a vrahom.
2. Oko za oko...nastav aj druhe lice.V tomto mozno prave ten upgrade bol, v starom zakone sa akoby budovala viera k Bohu a novy zakon je ta nadstavba...

k staremu zakonu:
kód:
http://www.geocities.com/bezboha/StaryZakon.html

opytam sa - ako potom vnimas potopu sveta (kompletna likvidacia nepodarenych ludi)? ako vnimas 10 egyptskych ran (jednoznacny terorizmus)? ako vnimas to, ze boh bol schopny nakazat abrahamovi, aby mu obetoval svojho syna? a abraham to skutocne chcel vykonat? ved je to chore...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   St október 31, 2007 12:47 am

tak na tvoje slova nyarlathotep, musim zareagovat aj keby som nechcel. zda sa mi to trosku tvrde co pises, aj som si kukol ten clanok na ktory si dal odkaz. mne to pripadalo ako vynatie toho co tomu cloveku najviac vyhovovalo. ale tak pekne poporiadku. najprv si chcel tie apokryfy. taaaakze, vacsina textov, ktore su v bibilii vznikli bezprostredne po smrti jezisa a konkretne evanjelia sa zapisovali z ust ich autorov, a je malo pravdepodobne ze by boli zabudli co ich jezis ucil. myslim ze najstarsi text v pisme je datovany do 100 rokov po jeho smrti - teda myslim najdeny original. apokryfy su datovane na dost neskorsiu dobu a vyrazne sa odlisuju od samotnych evanjelii a je preto nejasne kto ich vlastne napisal, kedze to napr. sv. tomas ucenik nemohol byt, kedze davno nezil alebo to mohli byt jeho slova ale kazdy historik ti povie, ze cim starsie podanie ust, tym vacsi sklon k zvniku legendy a odklonu od pravdu. to je tak v skratke co si pamatam. ak chces pocut aj ateisticke argumenty, tak oni hovoria ze by to podkopalo autoritu cirkvi a preto ju tam ona nedala, co je aj pravda ze to vplyva na autoritu cirkvi, ale prave preto tam byt nemozu kedze napr. cirkev zalozil sam jezis kristus. to je k tym apokryfom co ma len tak teraz z fleku napadlo, dufam ze aspon trosku som pomohol...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   St október 31, 2007 12:56 am

monkeyml napísal:
tak na tvoje slova nyarlathotep, musim zareagovat aj keby som nechcel. zda sa mi to trosku tvrde co pises, aj som si kukol ten clanok na ktory si dal odkaz. mne to pripadalo ako vynatie toho co tomu cloveku najviac vyhovovalo. ale tak pekne poporiadku. najprv si chcel tie apokryfy. taaaakze, vacsina textov, ktore su v bibilii vznikli bezprostredne po smrti jezisa a konkretne evanjelia sa zapisovali z ust ich autorov, a je malo pravdepodobne ze by boli zabudli co ich jezis ucil. myslim ze najstarsi text v pisme je datovany do 100 rokov po jeho smrti - teda myslim najdeny original. apokryfy su datovane na dost neskorsiu dobu a vyrazne sa odlisuju od samotnych evanjelii a je preto nejasne kto ich vlastne napisal, kedze to napr. sv. tomas ucenik nemohol byt, kedze davno nezil alebo to mohli byt jeho slova ale kazdy historik ti povie, ze cim starsie podanie ust, tym vacsi sklon k zvniku legendy a odklonu od pravdu. to je tak v skratke co si pamatam. ak chces pocut aj ateisticke argumenty, tak oni hovoria ze by to podkopalo autoritu cirkvi a preto ju tam ona nedala, co je aj pravda ze to vplyva na autoritu cirkvi, ale prave preto tam byt nemozu kedze napr. cirkev zalozil sam jezis kristus. to je k tym apokryfom co ma len tak teraz z fleku napadlo, dufam ze aspon trosku som pomohol...
suhlasim, ma to aj logiku... akurat, ako si sam povedal, najstarsi text je datovany 100 rokov po smrti jezisa... 100 rokov aj ked to nie je az tak vela, je uz celkom dost Smile a dalsie texty musia teda byt este mladsie (pocul som o 200 az 300 rokoch)... aku vypovednu hodnotu potom maju? ved ja sledujem uz aj na starych ludoch v mojom okoli, ako si niektore udalosti, ktore este ja pamatam ako dieta celkom dobre (cca 15 rokov dozadu) nevedomky pozmenuju a mystifikuju... co potom 100 a viac rokov ustnym podanim?
z janosika ustne podania tiez celkom rychlo urobili chlapika so zneviditelnovacim opaskom a koselou, ktora ho robila nepriestrelnym... Smile
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   St október 31, 2007 12:58 am

tak ak sa ti boh zda malicherny, beriem, ako cloveku ktory necital celu bibliu alebo nie je veriaci, to moze tak pripadat, to len tak poviem ze ja si to nemyslim. ale ze NENAVIDI a VRAZDI, tak s tym s tebou vobec nesuhlasim. to ze izraeliti museli zabijat alebo trestat v mene bozom, to ti privodilo take myslienky?noze si fakt kukuni tu bibliu, ci niekedy sami izraeliti na niekoho zautocili, museli sa stale branit pred najazdami inych a povedz mi ty uprimne, ci by si nebranil vlast aj keby mali zomriet ludia, boh vojny neschvaloval, no ked uz na izraelitov niekto zautocil, pomahal, ale aj trestal ak mu napr. neboli vdacny, je v tom nieco zvrhle?ak neveris v boha, tak ti to tak pripada, ale ja verim ze on to tu stvoril a ked videl (to k tej potope), ze lud na nho kasle, tak poslal potopu ako trest, ale asi si ten pribeh nedocital do konca - Boh svoj cin olutoval a uzavrel s noem zmluvu, ze to uz z vlastnej vole nikdy neurobi...to nie je malicherne ani vrazedne gesto. a abraham?nikdy Boh nemal v umysle zabit jeho syna, teba sa nikdy nestalo ze ta niekto preskusal, ci si mu verny, v skole, partii, robote, ci si loajalny. mne hej. nebolo mi vsetko jedno, ale nakoniec som to nemusel spravit, kde videli ze by som to urobil. nepripada mi to chore...ale to je tym ze som veriaci....kazdopadne ti tvoj pohlad a nazor neberiem.je to tazka tema...
nyarlathotep napísal:
monkeyml:
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   St október 31, 2007 1:05 am

hmm, a tvrde, co som napisal? stary zakon je plny dost "tvrdych" veci... zabit kazdeho prvorodeneho v celom egypte len preto, ze jedna osoba nechce prepustit zidov - to je jasny terorizmus... aj cecenci boli schopni obsadit skolu v beslane, lebo im putin nechce priznat samostatnost... fakt nevidis, ze je to presne to iste? a na 10 egyptskych ranach sa podielal samotny boh...

mne osobne skratka chyba kontinuita medzi starym a novym zakonom - vidim tam az prilis vela radikalnych odlisnosti...

aj to je jeden z dovodov, preco vnimam bibliu len ako knihu pribehov jedneho naroda (co jedneho, hned niekolkych od ktorych boli okopirovane), cosi ako ropzravky dobsinskeho - tiez su to zobierane povesti a pribehy - miestami s poucnym zaverom, miestami nie...
mozno v dobe spred 2000 rokov, kedy bol zivot podstatne drsnejsi, sa nikto nepozastavil nad takymi vecami, ved aj neupravena rozpravka o jankovi hraskovi je pekny horor a dnes by som ju detom na dobru noc necital...
ale dnes, si myslim, by sme mali pristupovat aj k biblii kriticky...

POZNAMKA: tento prispevok som sem pridal, a este som si neprecital ten tvoj nad nim... minuli sme sa... len aby sa vedelo, ze to nie je reakcia na nho...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   St október 31, 2007 1:12 am

[quote="monkeyml"] Boh svoj cin olutoval a uzavrel s noem zmluvu, ze to uz z vlastnej vole nikdy neurobi...monkeyml:
hmm, takze boh je omylny? to je zaujimave... ja to vidim takto... ako som uz spomenul v predchadzajucom prispevku - biblia je kniha pribehov napisana omylnym a nedokonalym clovekom a preto je aj hlavna postava v nej - boh - omylny a nedokonaly...
nie clovek je vytvorom boha, ale boh je vytvorom cloveka... tak to vidim ja...

ale mas pravdu tazka tema a vlastne nerozriesitelna... heh, ale vlastne preco by sme ju aj vobec mali rozriesit... Smile pravda, ak existuje, je mozno aj tak niekde uprostred... alebo niekde uplne inde... obaja len verime v tu svoju... (a ze vraj som neveriaci... Laughing )
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   St október 31, 2007 1:32 am

Very Happy Very Happy Very Happy
tak, tak...vies co som sa ja na tu temu nadebatoval so spoluziakmi neveriacimi? a dopadlo to stale tak isto - neverending story...
tak sa aspon ukazalo, ze si stojime za svojim kedze si ma ani ty nepresvedcil, ani ja teba Wink
nyarlathotep napísal:
[quote="monkeyml"] Boh svoj cin olutoval a uzavrel s noem zmluvu, ze to uz z vlastnej vole nikdy neurobi...monkeyml:
hmm, takze boh je omylny? to je zaujimave... ja to vidim takto... ako som uz spomenul v predchadzajucom prispevku - biblia je kniha pribehov napisana omylnym a nedokonalym clovekom a preto je aj hlavna postava v nej - boh - omylny a nedokonaly...
nie clovek je vytvorom boha, ale boh je vytvorom cloveka... tak to vidim ja...

ale mas pravdu tazka tema a vlastne nerozriesitelna... heh, ale vlastne preco by sme ju aj vobec mali rozriesit... Smile pravda, ak existuje, je mozno aj tak niekde uprostred... alebo niekde uplne inde... obaja len verime v tu svoju... (a ze vraj som neveriaci... Laughing )
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož

Poeet p?íspivku : 966
Registration date : 01.03.2007

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Št november 01, 2007 5:37 pm

kto chce nech veri a kto nie tak nech nie Smile podla mna napr. nemozeme podla viery sudit cloveka
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Št november 01, 2007 7:18 pm

Thor napísal:
kto chce nech veri a kto nie tak nech nie Smile podla mna napr. nemozeme podla viery sudit cloveka
da sa to... ak verim vo vrazdenie, nie som odsudeniahodny?
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4453
Registration date : 26.05.2007

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Št november 01, 2007 9:21 pm

nyarlathotep napísal:
Thor napísal:
da sa to... ak verim vo vrazdenie, nie som odsudeniahodny?

ale ved t yvies ako vieru on mal na mysli..vierovyznanie..nabozenstvo..ach jaj...tento sice pohotovy return dopadol tak trosku do autu..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Št november 01, 2007 9:55 pm

von Schwerzell napísal:
ale ved t yvies ako vieru on mal na mysli..vierovyznanie..nabozenstvo..ach jaj...tento sice pohotovy return dopadol tak trosku do autu..

tak sa bavime o viere vseobecne - o viere jednotlivych ludi, alebo o nejakej jej "institucionalizovanej" forme v podobe nabozenstva? a na druhej strane - co nabozenski fanatici? ak som niekoho urazil, tak pardon, ale nie kazda viera je spravna...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4453
Registration date : 26.05.2007

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Pi november 02, 2007 10:58 am

no dostavame sa do cisto filozifickej roviny..pretoze treba definovat co myslis tou spravnostou viery...vylozit sa to da vseliako.....

navrat k teme, co sa tyka biblie..tak ajked niekto nie je veriaci, mal by si ju precitat..aspon novy zakon, ktory moze upevnit moralny kodex..aj povedzme ateistu, alebo cloveka, ktory nechce a neveri v Boha, ale moralny kodex ukotveny v novom zakone..nie je na skodu - pokusit sa ho drzat...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Pi november 02, 2007 12:14 pm

von Schwerzell napísal:
no dostavame sa do cisto filozifickej roviny..pretoze treba definovat co myslis tou spravnostou viery...vylozit sa to da vseliako.....

navrat k teme, co sa tyka biblie..tak ajked niekto nie je veriaci, mal by si ju precitat..aspon novy zakon, ktory moze upevnit moralny kodex..aj povedzme ateistu, alebo cloveka, ktory nechce a neveri v Boha, ale moralny kodex ukotveny v novom zakone..nie je na skodu - pokusit sa ho drzat...
hmm, no podla mna jedine, co sa da vyniest z biblie ako skutocne hodnotne, je to ako hovoris - nejake to moralne posolstvo, ajked aj tu by sme sa mohli zacat natahovat - ako som uz spomenul ten stary zakon v prispevku achillesovi, myslim...
ale voci desatoru (az na prve 3) a jezisovmu prikazaniu lasky (alebo ako sa to vola) nemam nic... ak by sa vsetci ludia spravali podla nich, tak by nebol problem na svete...
ale problem je aj v tom, ze aj tieto prikazania sa daju interpretovat rozne - podobne ako zvysok biblie...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Ne november 04, 2007 1:05 pm

ktore nabozenstvo je to spravne?a ktora viera? kto vie 100%-tnu odpoved nech mi to povie. ja mam pre seba tu spravnu, ale to sa tyka mna...ale nemozem na isto povedat ci je to ta spravna cesta, nebude lepsi islam, alebo budhizmus?mozno, ale ja verim svojej viere a zaklad pre to je biblia...kazdopadne moralny kodex v biblii je univerzalny a ak by sa vseobecne dodrziaval, vyzeralo by to na svete inac...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Ne november 04, 2007 2:11 pm

monkeyml napísal:
ktore nabozenstvo je to spravne?a ktora viera? kto vie 100%-tnu odpoved nech mi to povie. ja mam pre seba tu spravnu, ale to sa tyka mna...ale nemozem na isto povedat ci je to ta spravna cesta, nebude lepsi islam, alebo budhizmus?mozno, ale ja verim svojej viere a zaklad pre to je biblia...kazdopadne moralny kodex v biblii je univerzalny a ak by sa vseobecne dodrziaval, vyzeralo by to na svete inac...
skor taka provokacna otazka, neber ju osobne, alebo co:
"nie je to vo veciach viery tak, ze ak mas hocilen malu pochybnost o spravnosti svojej viery, stavas sa v ociach cirkvi heretikom?"
viera je prave o tom, ze slepo veris a nemozes mat pochybnost,... asi... Smile
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža

Poeet p?íspivku : 2233
Registration date : 26.02.2007

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Ne november 04, 2007 5:44 pm

monkeyml napísal:
...kazdopadne moralny kodex v biblii je univerzalny a ak by sa vseobecne dodrziaval, vyzeralo by to na svete inac...

keby bolo keby, boli by sme v nebi, to asi poznáte všetci
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Št november 08, 2007 8:54 pm

vobec to nie je provokačná otázka
ale mýliš sa....ja osobne nepoznám človeka, ktorý by aspoň raz nezapochyboval o viere. neviem či vieš, matka teraza pochybovala o svojej viere takmer 10 rokov a pozri sa na jej veľkolepé dielo - svätá žena. pochybovanie nie je heretika ,aspoň čo sa týka rímokatolíkov (keďže ja som rímokatolík tak hovorím za túto vieru).heretik je ten, ktorý verejne neuznáva pravdy cirkvi, dementuje ich a vydáva iné, v očiach danej viery, bludné učenie, chápeš.snáď hej.ak máš ešte nejakú ďalšiu provokačnú otázku sem s ňou, rád odpoviem, hehe.[quote="nyarlathotep"]
monkeyml napísal:
skor taka provokacna otazka, neber ju osobne, alebo co:
"nie je to vo veciach viery tak, ze ak mas hocilen malu pochybnost o spravnosti svojej viery, stavas sa v ociach cirkvi heretikom?"
viera je prave o tom, ze slepo veris a nemozes mat pochybnost,... asi... Smile
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož

Poeet p?íspivku : 977
Registration date : 26.11.2007

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Pi december 07, 2007 8:38 pm

Vidím, vlastne čítam, že sa tu už od začiatku sthla zaujímavá debata. Ja ju len tak okrajovo preruším a dám vám všetkým jednu otázku:

Čo si myslíte o tom, že v roku 1546 tridentský koncil pridal do starého zákona 6 kníh, len preto aby zabránil kresťanskej revolúcii, ktorú rozbúril Martin Luther? No a keď to nepomohlo, prečo ich z tade jednoducho neodstránili?

Skúste sa nad tým zamyslieť a napíšte mi na to svoj názor. Som veľmi zvedavý na vaše argumenty.
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža

Poeet p?íspivku : 2233
Registration date : 26.02.2007

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Pi december 07, 2007 9:02 pm

topiaci sa stebla chytá
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož

Poeet p?íspivku : 977
Registration date : 26.11.2007

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Pi december 07, 2007 9:20 pm

Br@no napísal:
topiaci sa stebla chytá

Myslíš tým, že cirkev bola ochotná urobiť takmer čokoľvek, len aby zabránila revolúcii?
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Biblia   

Návrat hore Goto down

Biblia
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 3 z 7Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: