Historické fórum

DomovFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 

Nábozenstvo

Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next
AutorSpráva
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4722
Registration date : 19.06.2007

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Po november 26, 2007 12:38 pm

monkeyml napísal:
nemáš pravdu nyar, ja som raz nad otčenášom meditoval 45 minút...a vôbec som si nepotreboval hnkať alebo sedieť v sebe a pod. stačilo ticho a uzavrieť sa do sebe. ale každý medituje tak ako mu to vyhovuje, základ je sa odosobniť a prestať myslieť na problémy...
uhm... ok...

rozmyslam nad takym ruzencom - tam sa opakuje zdravas asi 50x (ak sa nemylim) - tento "ritual" mozno ma svoje korene v nejakych skupinovych meditaciach ajked dnes to uz asi mnohi vnimaju inak... len tak spekulujem...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4831
Registration date : 27.10.2007

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Po november 26, 2007 1:18 pm

tak pozri, žiadna modlitba pre mňa nie je zbytočná, aj ruženec a okrem toho nikto nepovedal, že sa nedá meditovať aj pri ruženci. ja som už zažil taký hodinový ruženec, ale len raz. radšej sa traz modlím bez meditácie, ale v poho. napr. ak si dáš úmysel za niečo al. niekoho, tak sa ti hneď lepšie modlí...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Po november 26, 2007 1:34 pm

monkeyml napísal:
tak pozri, žiadna modlitba pre mňa nie je zbytočná, aj ruženec a okrem toho nikto nepovedal, že sa nedá meditovať aj pri ruženci. ja som už zažil taký hodinový ruženec, ale len raz. radšej sa traz modlím bez meditácie, ale v poho. napr. ak si dáš úmysel za niečo al. niekoho, tak sa ti hneď lepšie modlí...
ale ved ja v podstate suhlasim... len moj prispevok tak asi nevynzel...
(fakt sa asi neviem vyjadrovat)
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Po november 26, 2007 1:42 pm

jáááj, tak sorka, ja som tvoj príspevok pochopil, že akože načo ruženec, veď je to zbytočné omieľanie niečoho...a to som sa snažil vysvetliť, že to tak nie je...ok.
nyarlathotep napísal:
monkeyml napísal:
ale ved ja v podstate suhlasim... len moj prispevok tak asi nevynzel...
(fakt sa asi neviem vyjadrovat)
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut november 27, 2007 2:47 pm

nechcel som kvoli tomu zakladat novu temu, ale toto stoji za povsimnutie:

Vatikán ustúpil Číne, dalajlámu neprijme

Na december plánovanú audienciu dalajlámu u pápeža Vatikán zrušil. Nechce si pokaziť vzťahy s Pekingom.

RÍM. Pápež Benedikt XVI. sa s najvyšším tibetským duchovným počas jeho návštevy Talianska nestretne.

Pre agentúru Reuters to včera potvrdil vatikánsky hovorca Federico Lombardi, ktorý tiež dodal, že žiadne stretnutie plánované nebolo.

To je v rozpore s predchádzajúcim vyjadrením oficiálneho vatikánskeho zdroja. Ten ešte v októbri potvrdil, že návšteva dalajlámu sa uskutoční 13. decembra tohto roku.

Čínske úrady na to okamžite zaragovali vyjadrením, že stretnutie pápeža s dalajlámom môže „zraniť city čínskeho národa“.

Zlepšenie vzťahov s Čínou je jedným z hlavných cieľov pontifikátu Benedikta XIV. V otvorenom liste, ktorý uverejnil v júni tohto roku, hovorí o obnovení diplomatických vzťahov medzi Čínou a Vatikánom. Tie boli prerušené v roku 1949.

Pápež sa s dalajlámom stretol v októbri minulého roku. Po súkromnej audiencii však meno tibetského duchovného z oficiálnej knihy návštev vyškrtli.

27. 11. 2007 | (reuters, vas)
zdroj:
kód:
http://www.sme.sk/c/3606895/Vatikan-ustupil-Cine-dalajlamu-neprijme.html
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut november 27, 2007 3:24 pm

hej je to zaujímavé a sa mi to zdá trochu divné...ustupovať číne...čína by mala byť tolerantná k iným náboženstvám, ale bohužiaľ nie je a to je blbé...ale kvôli vzťahom s nejakou krajinou v podstate diskriminovať predstaviteľa jedného smeru v budhizme je divné. no, neveriaci a ateisti, ďalší bod pre vás, na môj smútok...ján pavol II. by to nikdy nedopustil...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut november 27, 2007 3:46 pm

monkeyml napísal:
hej je to zaujímavé a sa mi to zdá trochu divné...ustupovať číne...čína by mala byť tolerantná k iným náboženstvám, ale bohužiaľ nie je a to je blbé...ale kvôli vzťahom s nejakou krajinou v podstate diskriminovať predstaviteľa jedného smeru v budhizme je divné. no, neveriaci a ateisti, ďalší bod pre vás, na môj smútok...ján pavol II. by to nikdy nedopustil...
v poslednej dobe je ale taky trend - liezt cine do zadku... holt, cina ma ekonomicky potencial - je to divne, ale podarilo sa im nejako sklbit planovane hospodarstvo s kapitalizmom... a je to aj jadrova velmoc...

cakal by som ale od vatikanu vacsiu zasadovost...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut november 27, 2007 4:35 pm

ja by som čakal od vatikánu väčšiu otvorenosť každým a keď niekto nesúhlasí, ako teraz čína, tak kašľať na nich...ako vravím ján pavol II. by to nikdy nedopustil...
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža

Poeet p?íspivku : 2233
Registration date : 26.02.2007

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut november 27, 2007 8:39 pm

smola, nieje to krok dobrým smerom, po časoch zmierovania náboženstiev (JP2) prichádzajú, zdá sa, časi keď bude chcieť aj pápež náklonosť ekonomickej veľmoci namiesto náklonosti dalšieho náboženstva
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut november 27, 2007 10:12 pm

a to je smutné, zvlášť pre mňa ako katolíka...
Návrat hore Goto down
KrἠSlnko
Knieža
Knieža

Poeet p?íspivku : 1548
Registration date : 14.10.2007

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   St november 28, 2007 9:03 am

My, v škole, máme jednu učiteľku Budhistku...Vôbes sa od nás nelíši. Je s ňou celkom sranda...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://innos.wgz.cz
achilles
Zeman
Zeman

Poeet p?íspivku : 464
Registration date : 08.06.2007

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   St november 28, 2007 2:27 pm

nyarlathotep napísal:
monkeyml napísal:
v poslednej dobe je ale taky trend - liezt cine do zadku... holt, cina ma ekonomicky potencial - je to divne, ale podarilo sa im nejako sklbit planovane hospodarstvo s kapitalizmom... a je to aj jadrova velmoc...

cakal by som ale od vatikanu vacsiu zasadovost...

papez sa s nim stretol minuly rok, toto bol len viac menej diplomaticky krok...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://www.worldoffootball.forumotion.com
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   St november 28, 2007 2:37 pm

achilles napísal:
papez sa s nim stretol minuly rok, toto bol len viac menej diplomaticky krok...
cital si si clanok? "...Pápež sa s dalajlámom stretol v októbri minulého roku. Po súkromnej audiencii však meno tibetského duchovného z oficiálnej knihy návštev vyškrtli..."
kam sme sa to ale odstali, ked vatikanu (!) budu rozkazovat nejaki komunisti, koho moze prijat a koho nie... opakujem: myslel som si, ze vatikan bude viac zasadovy v takych veciach...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   St november 28, 2007 2:47 pm

ja si hlavne myslím, že vatikám by sa mal predovšetkým mal držať svojich zásad a hľadať cestu napr. zmierenia a komunikácie číny a dalajlámu a nie jeného bojkotovať na úkor druhého. aspoň to si myslím...

Rytier
Rytier

Poeet p?íspivku : 304
Registration date : 29.11.2007

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Št november 29, 2007 9:05 pm

Verim ze existuje aj Boh,aj Satan.Pokrsteny nie som................
Návrat hore Goto down
Crowley
Barón
Barón

Poeet p?íspivku : 845
Registration date : 22.11.2007

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   So december 01, 2007 12:40 pm

ľudia, amen tma...našla som tu, na stránke osobu, ktorá sa regla ešte vo februári a nechodí sem Laughing (vyhľadávala som totiž ľudí čo majú udanú svoju www stránku)...a on tam mal odkaz na náboženské fórum...tak som sa šla (s fakt dobrými úmyslami...nechcela som sa tam regnúť pod žiaaaadnym menom démona alebo diabla Laughing ) a prezrela si ich voľnú diskusiu...
odo dneška verím...v to, že tí kresťania čo sú tam sú mešuge...to nie je čisté, nejakej ženskej chcela gynekologička predpísať antikoncepciu na vyrovnanie hormónov v tele...a oni z toho boli pobúrení...akoby tá doktorka bola posol diabla či čo...
a to som prečítala len jednu stranu Laughing
náboženstvo a najmä náboženskí fanatici...to je strašná vec Laughing žijeme v modernom svete, sakra...
ok, dosť rozčuľovania sa Laughing

ale nechám to tak, každý človek má právo na názor...očividne som dieťa modernej doby... Suspect lebo tie ich názry mi pripadajú tak...tak...ok, nechám to radšej plávať Laughing
Návrat hore Goto down
Charlotte
Poddaný
Poddaný

Poeet p?íspivku : 25

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   So december 01, 2007 1:17 pm

uf... posadnutosť je zlá... akákoľvek... Napr. určite ste už počuli a tej učiteľke čo dovolila detom aby plyšáka nazvali Mohamed... a za to ju vyhostia z krajiny... To je už nenormálne... Ja osobne verím v Boha, ale keď som v kostole( čo sa moc nestáva) mám pocit že tam nemám čo robiť... Ale som pokrstená a mám aj 1 svate prijmanie
Návrat hore Goto down
Crowley
Barón
Barón

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   So december 01, 2007 1:24 pm

mňa pokrstili ako malého gumkáča (môj výraz pre deti od o do sedem rokov Laughing ) nemohla som si vybrať ani nič takéVery Happy uplatili ma knihou a spoločenskou hrou Very Happy ale je mi to vcelku jedno Very Happy ak boh existuje, tak ma má mimo zorného poľa a neplánuje zasiahnuť do môjho života...viera je zložitá...už len keď máte veriť trebárs nejakej osobe z okolia...a keď je také ťažké veriť známym, ako môže niekto veriť niečomu, čo nikdy nevidel? viera v boha je barlička pre naivných, pre zničených, pre tých čo dúfajú v lepší svet...a spôsob ako sa nabaliť...viera môže pomôcť, ale ide len o sugesciu...a ja neverím, nepotebujem barličky Very Happy možno sa plazím sama, ale aspoň bez naivnej viery v dedula s fúzami...je to každého vec, čomu verí a čomu nie...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ne december 02, 2007 12:40 pm

no crowley, máš samozrejme nárok na svoj názor a ti ho neberie, no predsa len musím zareagovať, keďže som presvedčený veriaci, ak nerátam prvých 10 rokov, 13 rokov...moja viera nie je naivná a už vôbec nie v dedula s fúzami a taktiež neberiem svoju vieru ako barličky -možno tebe sa zdá, že to tak je, ale nemyslím si....ok, opora a pod. to hej, ale barličky?ee...a čo sa týka toho fóra a teho fóra...si písala, že "žijeme v modernom svete, sakra...", ak tým chceš povedať, že viera je nemoderná - absolútny nesúhlas!!!len pre to, že nepovoľuje voľný sex a zabíjanie ešte nenarodených živých bytostí?k tomu fóru sa vrátim - ak ten gynekológ predpisal antikoncepciu na vyrovnanie hormónov a nebola tam možnosť iných liekov, tak to mala zobrať, aj keď potom by vlastne nemohla mať pohlavný styk,ak tam však boli aj iné lieky, tak mala právo na tie druhé....uznaj, jehovistovi tiež nevyčíta že nechodí na vojnu....proste, ak by si poznala lepšie vieru, dokázala by si to lepšie posúdiť a preto niekedy pomalšie, ale to len tak, bo ja na také veci musím stále reagovať Very Happy

Barón
Barón

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ne december 02, 2007 12:49 pm

pre mňa je viera a cirkev čosi nelogické Laughing som tolerantná, mám aj veriacich kamošov...ale v boha veriť nechcem a nebudem, už len preto, že na svete sú milióny ľudí, ktorým by mal pomôcť a nerobí to...trebárs nevinné deti a tak...
k životu nepotrebujem vieru v boha, lebo verím v to, že si všetko zariadim sama...
a cirkev mi pripadá nemoderná...stále odpisujú ženy, homosexuáli sú pre nich duševne chorí (toto mi vadí preto, lebo mám dobrého kamaráta gaya), neveriaci umelci sú blázni ktorí sa pravdepodobne zabijú...cirkev odpísala mňa...ja som odpísala ju...that´s all Laughing
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ne december 02, 2007 1:17 pm

vidis, a zase s tebou nemozem suhlasit...ak si myslis, ze cirkev odpisala zeny kvoli tomu, ze nemozu byt "knazmi", tak to je taky argument, ze az...jezis kristus bol prvy, ktory akceptoval vo vtedajsej spolocnosti zeny a mal ich rad, to bolo v tej dobe neslychane a doteraz je akekolvek utlacanie alebo ponizovanie zien "zakazane", ak to mozem tak napisat.a gayovia?mám tiež jedného kamaráta, ale to neznamená, že im dovolím vychovávať dieťa...čo sa týka toho, že sú duševne chorí, nikdy som také vyjadrenie od cirkvi nepočul...opýtaj sa psychológa, čo ti povie o homosexuáloch - nevravím, že sú zlí, ale nie je to s nimi košér - ak máš interes, zistíš si. veď aj ten kámoš ti dal isto nejaké info...a s tým utrpením...Boh nám dal slobodnú vôľu a preto je tu utrpenie-lebo ľudia sú zlí a náklonní k zlému...
Crowley napísal:
pre mňa je viera a cirkev čosi nelogické Laughing som tolerantná, mám aj veriacich kamošov...ale v boha veriť nechcem a nebudem, už len preto, že na svete sú milióny ľudí, ktorým by mal pomôcť a nerobí to...trebárs nevinné deti a tak...
k životu nepotrebujem vieru v boha, lebo verím v to, že si všetko zariadim sama...
a cirkev mi pripadá nemoderná...stále odpisujú ženy, homosexuáli sú pre nich duševne chorí (toto mi vadí preto, lebo mám dobrého kamaráta gaya), neveriaci umelci sú blázni ktorí sa pravdepodobne zabijú...cirkev odpísala mňa...ja som odpísala ju...that´s all Laughing

Barón
Barón

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ne december 02, 2007 1:26 pm

utrpenie je trebárs aj choroba Smile čo deti z usporiadaných rodín, ktoré trebárs dostanú rakovinu, hm? to je slobodná vôľa?
a cirkev zneužívala tvrdenie so ženami celý stredovek...už som to vravela veľa krát, ženy boli pre nich nečisté, skazené bla bla bla...cirkev nie je viera, uznávam, ale ona ju má propagovať a správa sa takto?
a moje argumenty sa odvíjajú aj od toho spomenutého fóra...o homosexuáloch sa baviť nebudem, pretože tých pár ktorých poznám mi pripadá niekedy normálnejších, než sme my, hetero...
môj problém vo viere tkvie v cirkvi, a v tom, ako vieru za celú svju existenciu podávala a podáva...veď v mene božom sa konali strašné veci a uznávam, nemohol za to big boss, ale čo už, život je pes, terajšia cirkev je prehnitá a má predsa reprezentovať vieru v boha a jeho ideály...
a v boha veriť nebudem, je to pre mňa sadistický voyerista...subjektívny názor, nechcem boha...ak mi ho niekto ukáže, alebo mi ukáže niečo v mojom živote a povie ,,Toto urobil boh" ok...potom verím...ale to je dosť nereálne...
...nie, moment, raz sa mi čosi o viere v boha páčilo..keď môj ateistický známy raz pri istej príležitosti povedal, že boh musí existovať, keď stvoril čosi také krásne ako je žena Laughing vtedy to bolo v pohode Laughing
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ne december 02, 2007 1:33 pm

Crowley napísal:
a v boha veriť nebudem, je to pre mňa sadistický voyerista...subjektívny názor, nechcem boha...ak mi ho niekto ukáže, alebo mi ukáže niečo v mojom živote a povie ,,Toto urobil boh" ok...potom verím...ale to je dosť nereálne...
len k tomu musim nieco - v dnesnej dobe, keby prisiel novy spasitel a pred milionom ludi premenil cisternu s vodou na vino, tak ho aj tak cirkev (a ani nikto iny) neuzna za boha... Very Happy
(ale vlastne to bol aj osud Jezisa Krista)
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ne december 02, 2007 1:37 pm

tááákže, rakovina je vec genetiky, takže je jedno či si z usporiadanej rodiny alebo nie a na druhej strane, choroba je výsledkom zanedbávanie zdravia -elementárny príklad, chrípka, nachladnutie...cirkev musí reprezentovať Boha -veď ju Boh založil...za zlé veci sa Ján Pavol II. ospravedlnil...cirkev robí chyby, veď sú v nej omylný a hriešny ľudia...

Barón
Barón

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ne december 02, 2007 1:45 pm

lenže tí ľudia sa tvária, že sú stelesnenie čistoty Smile pokrytci Laughing tvrám na svojich názoroch Laughing

nyarlathotep, toho človeka chcem za manžela Laughing lol! lol!
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   

Návrat hore Goto down

Nábozenstvo
Návrat hore 
Strana 3 z 16Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: