Historické fórum

DomovFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 

Nábozenstvo

Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next
AutorSpráva
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4831
Registration date : 27.10.2007

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ne december 02, 2007 1:54 pm

ak sa bavíme na takú citlivú tému ako je náboženstvo, tak nezovšeobecňuj...ma naozaj mrzí, že si sa stretla s pokrytcami...ja tiež, ale boli v menšine. a na kňazov, keď som bol ešte doma v prešove u saleziánov, som mal fakt neskutočné šťastie - boli super...sú kňazi a kňazi...ja tiež trvám na svojich názoroch...keď bude chata a pojdeš si ma nepraj Wink

Zeman
Zeman

Poeet p?íspivku : 464
Registration date : 08.06.2007

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ne december 02, 2007 2:20 pm

No pokusim sa zhrnut tych par poslednych prispevkov a myslienok ktore mi z nich utkveli v pamati.

Takze:

Niekto tu povedal ze viera znamena barlicky pre slabych a este neviem presne co tam bolo...ale zdalo sa mi to trocha urazlive. Ty neveris...a logicky teda nemas ani sajnu co to viera je...co to znamena verit. Takze by si nemusela pisat take veci.

Teraz napisem nieco k tomu vztahu - viera-cirkve-knazi a tak...
Niekto tu napisal ze "moj problem vo viere tkvie v cirkvi" .....nechapem....ak neveris kvoli tvojim postojom k cirkvi je to podla mna dost zle, lebo to znamena ze si samotnu vieru ani nepochopila...len si ju hned odsudila...kvoli niecomu co ti vadi na cirkvi. Vela ludi to tu uz zdoraznilo..ze to je spolocenstvo ludi a z principu teda omylne...vy viete o krivdach ktorych sa cirkev dopustila o jej chybach...lebo o tych sa mozno ucite na dejepise...a urcite sa aj lahsie pamataju...ale cirkev spravila aj strasne vela dobrych veci...sirila a stale siri vzdelanost, pomaha chudobnym, chorym...napr. aj knazi...som ministrant...chodim do kostola stretavam sa s knazmi...a este som nestretol takeho ktory by bol vyslovene zlym clovekom alebo jednoducho "nebol na svojom mieste". Prave naopak...za seba mozem povedat ze tyto ludia mi ohromne pomahaju v kazdodennom zivote.

Temy ako homosexuali, interupcie, eutanazie..su velmi narocne a v spolocnosti budu este asi dlho prebiehat burlive diskusie...myslilm vsak ze kazdy nech uz ma jeden alebo druhy nazor by si nemal tvrdo stat len za svojim..a obzvlast v tychto zlozitych veciach...mat otvoreny postoj aj k druhemu nazoru.

to by bolo zatial asi vsetko...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://www.worldoffootball.all-forum.net
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Po december 03, 2007 1:01 pm

už som tu síce napísal mnoho, ale sa mi páčila zvlášť jedna achilesova myšlienka, že ľudia si radi zapamätajú to zlé, čo urobila a robí cirkev - kňazi pedofilovia, nemanželské deti kňazov, kňaz alkoholik atď. to sa naozaj ľahko vryje do pamäti a hneď sa začne hovoriť aká je tá cirkev zlá...nevravím, je to hrozné ak také niečo urobí kňaz, ale prečo sa do kelu ľudia nezamerajú na dobré stránky cirkvi...také misie...vieti o tom niečo,ako tí ľudia trpia (myslím kňazi, rehoľné sestričky,...) a žijú fakt v chudobe a snažia sa pomáhať ako sa dá...mám dvoch kamarátov kňazov misionárov a jednu kámošku - dobrovoľníčku...poviem vám, nie je to sranda.ja som presvedčený veriaci ale do toho by som teda nešiel. skúste sa nad tým zamyslieť - neodsudzujte to zlé, ale uznajte to dobré...a ináč, ruku na srdce, kto by bol ochotný ísť na misie na taký sibír, alebo ako moja kámoška bola v afganistane - a to bolo teda riadne husté...je ľahšie povedať ten ja taký a ten onaký, ako povedať, fíha, aj keď neverím, ale toto čo robia je dobré, aj napriek chybám...

Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4722
Registration date : 19.06.2007

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Po december 03, 2007 1:08 pm

monkeyml: no asi je to tym, ze vsetko to dobre, co robi cirkev je v naplni jej prace... murari tiez nie su v novinach kazdy den, lebo postavili dom... ak ale postavia dom, ktory sa na prveho obyvatela zosype, lebo vynechali zopar tehiel, tak to sa uz do novin dostane...

a tak je to aj s cirkvou - a o to horsie je to v jej pripade, ze sa snazi posobit v oblasti moralky - a ako mozme nasledovat takeho "ucitela", ktory sam robi ine, ako kaze? a keby sa aspon nepokusali ututlavat vsetky tie preslapy, ale este tych uchylov a pod. kryju...
a to ani nemusime ist do takych krajnosti ako su pedofili, uplne nam staci nas Sokol...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Po december 03, 2007 1:23 pm

no nyar, ak myslíš toho "ucitela" Ježiša Krista, tak áno, takého budem z hľadiska morálky vždy následovať, ale ak si mal na mysli "učiteľa" zlého kňaza, tak je to veľmi otázne, to je pravda, ale dám ti takú moju skúsenosť. som samozrejme dlho dlho veriaci,a raz som tak v po v kostole sv. Mikuláša natrafil na fest blbého kňaza, kázal niečo a potom som sa dozvedel že robí iné (nešlo o pedofíliu a tieto už fakt extrémy...).najprv som ho odsudzoval a potom som to nechal tak a uvedomil som si, že nie kvôli tomuto kňazovi som veriaci, alebo pre neho...som veriaci lebo som presvedčený, že je to správna cesta, že mi to pomáha a že cirkev,aj keď má svoje zlé stránky, má aj kňazov (si myslím, že väčšinu), ktorých stojí za to nasledovať.

ale na druhej strane chápem ako to vyzerá, keď kňazi robia nejaké nemorálne, najmä ak sa na to pozerá neveriaci...áno, nemalo by to tak byť - to dám za pravdu, ale ak by som sa pri všetkom v živote zastavoval s tým, že by to malo byť ináč a že to nie je ideálne, tka neviem..

a ten príklad s tou stavbou a murármi - dobrý príkald, akurát, že dom je v porovnaní s cirkvou malý, na to sa v podstate ľahko sústredí, ale cirkev?obrovská organizácia, ako to všetko ustrážiš..len tak pre srandu by som chcel vedieť ako by dopadlo percentuálne porovnanie odfušovaných stavieb zo všetkých a zlých kňazov zo všetkých.neviem či chápeš kam mierim, ale proste, áno príklad si dal geniálny, ale trošku to zjednodušil.

Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Po december 03, 2007 1:48 pm

ale ved ja velmi dobre rozlisujem medzi cirkvou a nabozenstvom... ja som v mojom predchadzajucom prispevku nepovedal ani jedno zle slovo na krestanstvo, hovoril som iba o cirkvi...

toho ucitela som myslel vseobecne ako predstavitela cirkvi, ktory mi na nabozenstve, alebo v kostole hovori o laske k bliznemu a potom v zakristii (ci kde to) obtazuje ministrantov... nehovoril som o jezisovi...

cirkev je tvorena ludmi a ma mat nejake vnutorne paky na to, aby si svojich zamestnancov ustrazila, samozrejme, ze to nejde na 100%, lebo ludia su rozni a deje sa to vsade, ale cirkev, ktora neustale naraba s pojmami ako moralka, hriech, atd... by si na to mala fest davat pozor, lebo tam je to pochybenie aj najviac vidiet... a v pripade, ze sa nieco prevali, lebo stava sa, tak sa k tomu aj na zaklade svojho ucenia postavit... a nie, ze odsudzuje ludi za spolupracu s STB, ale v pripade Sokola povie, aby sme boli zhovievavi, lebo to mal ako predstavitel RKC tazke... co je on viac ako iny clovek???
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Po december 03, 2007 2:53 pm

samozrejme, že nie je viac...vieš, s štb to je tak, že sa mi to tu ani nechce písať...nedá sa nikdy povedať kto bol a kto nebol,a ak bol, ako a čo robil a s akým úmyslom...je to veľká dilema...a som nepovedal že nerozlišuješ medzi cirkkovou a náboženstvom. veľmi dobre viem, že tomu rozumieš, veď sme už veľa na tému viery a tak popísali v iných témach...ale ak si veriaci a rímokatolík, tak sa musíš zmieriť s tým, že cirkev je jej neoddeliteľnou súčasťou...a samozrejme, že cirkev je nedemokratická a existuje tam určitá hierarchia...to je proste raz tak - bohužiaľ...
no ale som asi odbočil trochu...proste sa nedá odsúdiť pre menšinu celok...ale máš pravdu, že v takej inštitúcii ako je cirkev, by sa mal na to dávať pozor.to áno...ale pochop, čo ti mám napísať, keď to niekto nedodržal...a aký má postoj cirkev?pokiaľ viem,tak to samozrejme neschvaľovala....

Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Po december 03, 2007 4:07 pm

monkeyml napísal:
...ale ak si veriaci a rímokatolík, tak sa musíš zmieriť s tým, že cirkev je jej neoddeliteľnou súčasťou...a samozrejme, že cirkev je nedemokratická a existuje tam určitá hierarchia...to je proste raz tak - bohužiaľ...
toto je len moj nazor a nechcem ho nikomu vnucovat, ale ja osobne povazujem cirkev za brzdu vo viere... nepaci sa mi skratka institucionalizovanost viery... (heh, dobre slovne spojenie som vymyslel, dufam, ze aj dava zmysel... Laughing )
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Po december 03, 2007 4:30 pm

noo, tak ak to tak vnimas, tak ti to niajko nevyhovorim...ja sa opieram o Jezisove slova, ktory sám založil cirkev a preto ju beriem ako nevyhnutnosť...ale to je zas môj názor...heh..

Knieža
Knieža

Poeet p?íspivku : 1548
Registration date : 14.10.2007

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Po december 03, 2007 7:02 pm

Ozaj veríte v to, že Boh stvoril Zem?
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://innos.wgz.cz
achilles
Zeman
Zeman

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Po december 03, 2007 7:33 pm

K Sokolovi: naozaj nemozete vediet ako to bolo...do archivov stb ste sa dostali uz len ked vas zavolali na vysluch..moja mamka pozna Sokola osobne, pozna ho dost dlho...ked bol este normalny knaz a vzdy predtym aj potom...nikdy neudaval knazov ani nic podobne...sam dokonca pasoval zahranicnu literaturu z nemecka a podobne...
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman

Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Po december 03, 2007 8:54 pm

hm, neviem do akej miery by sa mali ludia odsudzovat pre ich ciny v minulom rezime.. osobne i ked som pravicovo orientovany by som urcite daval prednost kludnemu zivotu v komunistickom systeme pred prenasledovanim statnou policiou. Mozno si poviete, ze som bezcharakterny, ale vazne nechapem, aky ma zmysel byt 40 rokov disidentom, prezivat ich na vysluchoch a vo vazeni, byt neustale pod drobnohladom a podobne... co z toho, ze by sa po zvrhnuti rezimu moje meno objavovalo na nejakej pamatnej doske? Ale dozival by som s vedomim, ze som vlastne nikdy nezil! Hovorim vam, keby bol na Slovensku dodnes komunizmus, bol by som komunista, i ked by som s tym vlastne vovnutri nesuhlasil. Lenze mal by som sa dobre. Nemusel by som pracovat ako kopac kanalov, moje deti by stat neukratil o narok na vzdelavanie, mozno by som bol predsedom druzstva... Very Happy A keby to odomna vyzadovali, spolupracoval by som s stb. Clovek tam aj tak nemal na vyber, tak preco si kvoli tomu posrat zivot?... sak som neni blby Very Happy:D:D
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Po december 03, 2007 9:46 pm

Nietzsche napísal:
hm, neviem do akej miery by sa mali ludia odsudzovat pre ich ciny v minulom rezime.. osobne i ked som pravicovo orientovany by som urcite daval prednost kludnemu zivotu v komunistickom systeme pred prenasledovanim statnou policiou. Mozno si poviete, ze som bezcharakterny, ale vazne nechapem, aky ma zmysel byt 40 rokov disidentom, prezivat ich na vysluchoch a vo vazeni, byt neustale pod drobnohladom a podobne... co z toho, ze by sa po zvrhnuti rezimu moje meno objavovalo na nejakej pamatnej doske? Ale dozival by som s vedomim, ze som vlastne nikdy nezil! Hovorim vam, keby bol na Slovensku dodnes komunizmus, bol by som komunista, i ked by som s tym vlastne vovnutri nesuhlasil. Lenze mal by som sa dobre. Nemusel by som pracovat ako kopac kanalov, moje deti by stat neukratil o narok na vzdelavanie, mozno by som bol predsedom druzstva... Very Happy A keby to odomna vyzadovali, spolupracoval by som s stb. Clovek tam aj tak nemal na vyber, tak preco si kvoli tomu posrat zivot?... sak som neni blby Very Happy:D:D

zaujimavy nazor...neviem ci by som to ja riesil az tak ako ty...ale v podstate mas pravdu...drviva vacsina z nas v tom rezime nezila...a hovori sa nam lahko...a pritom mozno by sme boli cerveny od hlavy az k pate...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut december 04, 2007 10:39 am

áno, presne tak, a preto vravím, že sa nám ľahko odsudzuje ľudí, ktorí žili v takýchto režimoch (Tiso, Vojtašák, Sokol a pod.), ale sami sme to natvrdo nezažili...s tými disidentami a tým, že radšej v strane s štb, hoci s odporom...dala sa zvoliť aj zlatá stredná cesta, ale bola tiež trnistá...naši nikdy nevstúpili do strany, ale neboli ani rebelmi, len proste povedali, že nebudú straníkmi a taktiež chodili do kostola a dali brata na náboženstvo, potom si ju riaditeľka (moju mamču) zavolala na pohovor, či si to s tým náboženstvom nerozmyslí, lebo potom je otázne, či môj brat vôbec vyštuduje nejakú strednú školu...mamča ostala pri svojom a...o chvíľku už komunizmu nebolo...ok, bola šťastie, že padol práve vtedy, ale proste dalo sa to urobiť tou strednou cestou, aj keď ten život by nebol ideál, ale ani štvanica...

Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut december 04, 2007 11:08 am

myslim, ze je to presne o tom - najst si nejaku cestu medzi... lebo stat sa prisluhovacom rezimu - to by sa predsa len bilo s mojim presvedcenim... s tym by som sa asi nedokazal vysporiadat - donasat na ludi...
musim ale uznat, ze v prvom rade by sa mali riesit ti, ktori rozdavali prikazy, a nie ti, ktori boli do tej hnusnej hry nasilu vtiahnuti...
(uz sme ale trochu mimo nabozenstva, mam taky pocit... Smile )
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut december 04, 2007 11:26 am

no vidíš, týmto si práve obhájil Sokola a Vojtašáka... Wink

Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut december 04, 2007 11:47 am

monkeyml napísal:
ani by som nepovedal... je pravda, ze nebyt komunistickeho vedenia, tak nikto nemusi na nikoho donasat, to je fakt, ale tito dvaja su prave specificki tym, ze su predstavitelia cirkvi... o knazskom povolani sa stale hovori ako o niecom viac, ze to nie je len praca-zamestnanie, ale POVOLANIE - "praca" na 24-hodinovy uvazok - vyplyvaju z nej ovela vacsie povinnosti voci okoliu ako z "beznych" zamestnani... na to si velmi dobre pamatam z hodin nabozenstva... o to je horsie, ak taky clovek pochybi...
este jedna vec - k Vojtassakovi sa velmi vyjadrovat nebudem, lebo o nom vela neviem, ale Sokol mal ovela viac preslapov, ako len nejake donasanie pocas komunizmu... je to chlapik - kam vietor, tam plast, cisty prospechar, ktoremu moralne hodnoty nic nehovoria... inak si neviem vysvetlit na jednej strane spolupracu s STB a na druhej strane pozehnanie slovenskej pospolitosti...
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut december 04, 2007 12:08 pm

nyarlathotep napísal:
monkeyml napísal:
ani by som nepovedal... je pravda, ze nebyt komunistickeho vedenia, tak nikto nemusi na nikoho donasat, to je fakt, ale tito dvaja su prave specificki tym, ze su predstavitelia cirkvi... o knazskom povolani sa stale hovori ako o niecom viac, ze to nie je len praca-zamestnanie, ale POVOLANIE - "praca" na 24-hodinovy uvazok - vyplyvaju z nej ovela vacsie povinnosti voci okoliu ako z "beznych" zamestnani... na to si velmi dobre pamatam z hodin nabozenstva... o to je horsie, ak taky clovek pochybi...
este jedna vec - k Vojtassakovi sa velmi vyjadrovat nebudem, lebo o nom vela neviem, ale Sokol mal ovela viac preslapov, ako len nejake donasanie pocas komunizmu... je to chlapik - kam vietor, tam plast, cisty prospechar, ktoremu moralne hodnoty nic nehovoria... inak si neviem vysvetlit na jednej strane spolupracu s STB a na druhej strane pozehnanie slovenskej pospolitosti...

hm...presne o tomto som uz v jednom prispevku hovoril...ty si toho cloveka nikdy nestretol...nepoznas ho, ani nedokazes zarucit ze vsetko co hovoris je pravda...ale hovoris taketo veci.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut december 04, 2007 12:12 pm

achilles napísal:
hm...presne o tomto som uz v jednom prispevku hovoril...ty si toho cloveka nikdy nestretol...nepoznas ho, ani nedokazes zarucit ze vsetko co hovoris je pravda...ale hovoris taketo veci.
to, ze donasal STB a pozehnal SP su objektivne fakty... alebo ho aj kotleba donutil pod hrozbou vazenia prist na ich ustanovujucu schodzu, ci kam?
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut december 04, 2007 12:19 pm

nyarlathotep napísal:
achilles napísal:
to, ze donasal STB a pozehnal SP su objektivne fakty... alebo ho aj kotleba donutil pod hrozbou vazenia prist na ich ustanovujucu schodzu, ci kam?

no o tej pospolitosti som pocul prvy krat az od teba...takze uznavam to nemozem objedtivne posudit...ale ako mozes povedat ze donasal STB? v spisoch sa objavil to hej..ale to nemusi znamenat ze donasal...mozno ho stbaci chceli poskodit ja neviem...ako som uz povedal moja mamka ho pozna osobne...on dovazal zahranicnu literaturu ilegalne z nemecka a podobne...a robil aj dalsie ine veci proti rezimu...dost riskoval...myslis ze by donasal na ostatnych knazov...on bol vtedy oficialny knaz, takze chtiac ci nechtiac musel s nimi nejako spolupracovat...ale takto?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut december 04, 2007 12:31 pm

achilles napísal:
...ale ako mozes povedat ze donasal STB? v spisoch sa objavil to hej..ale to nemusi znamenat ze donasal...
uz tie clanky asi nevyhrabem, ale hovorilo sa v nich o tom, ze vodil ludi do konspiracneho bytu... asi na salku kavy...
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut december 04, 2007 12:39 pm

nyarlathotep napísal:
achilles napísal:
...ale ako mozes povedat ze donasal STB? v spisoch sa objavil to hej..ale to nemusi znamenat ze donasal...
uz tie clanky asi nevyhrabem, ale hovorilo sa v nich o tom, ze vodil ludi do konspiracneho bytu... asi na salku kavy...

no hovorim...ja dam radsej na to co mi hovorila mama...z jej rozpravania trocha viem aky bol a je clovek a urcite si nemyslim ze by bol "chlapik - kam vietor, tam plast, cisty prospechar, ktoremu moralne hodnoty nic nehovoria.."

je to naozaj tazka tema...celkovo ako hovoril nietze...len mi prosim nehovorte ze ho fanaticky obhajujem :-)

chapem nyarlathotep co chces povedat, a ak je to naozaj pravda co musim povedat ze mi zatial nikto nedokazal dostatocne...je to naozaj zle...len sa mi nepaci ako sa vsetci donho navazaju a pritom pravda moze byt uplne inde...preto mozno aj trocha automaticky som v takej pozicii ako som
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut december 04, 2007 12:44 pm

no ano, som na dost tenkom lade a niekedy si to uvedomim, az ked poviem nieco, co nemam celkom podlozene... takze sa ospravedlnujem...

stale si vsak myslim, ze Sokol je kontroverzna osoba a niektore jeho ciny su na povazenie...
(nejak sa tych kontroverznych predstavitelov cirkvi v dejinach slovenska nazbieralo)
Návrat hore Goto down
achilles
Zeman
Zeman

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut december 04, 2007 12:47 pm

nyarlathotep napísal:
no ano, som na dost tenkom lade a niekedy si to uvedomim, az ked poviem nieco, co nemam celkom podlozene... takze sa ospravedlnujem...

stale si vsak myslim, ze Sokol je kontroverzna osoba a niektore jeho ciny su na povazenie...
(nejak sa tych kontroverznych predstavitelov cirkvi v dejinach slovenska nazbieralo)

no to je pravda , skoro vsetko slovenske je kontroverzne...:-)

a ak by bolo za co rad by som ospravedlnenie prijal :-), teraz som si uvedomil ako je to super ked sa da s niekym normalne diskutovat
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   Ut december 04, 2007 12:52 pm

čo sa týka donášania na kňazov...je to pravda...ale!!!nie je donášanie ako donášanie...ak donášal na kňazov na SR, tak na tých, o ktorých štb vedela a oni sa tiež tým verejne netajili...ak donášal na kňozov v zahraničí, tak len irelevantné fakty...to isté platí o kňazoch doma...ak niekto pozná kňaza z UPC v Mlynskej doline v BA, otca Milana Bubáka, on bol počas komunizmu vo vatikáne a sokol tam mal skužobnú cestu alebo tak nejak a dostal od štb úlohu ho sledovať a podať správu, otec Bubák o tom vedel...keď sa začalo o Sokolovi diskutovať v médiach, tak sa na kázni vyjadril, že videl svoj spis a nebolo tam nič kompromitujúce, len somariny a že aj doteraz sú v kontakte so Sokolom a vôbec nič mu nezazlieva, lebo to chápal...Sokol musel byť v štb, aby sa mohli aj za komunizmu ako - tak svätiť kňazi, robiť prvé sv. prijímania, birmivoky a pod...bolo to nutné...ale tu je otázne, či naozaj nikomu neuškodil, ja som počul, že kňazi na ktorých donášal o tom od neho vedeli...

achiles - máš pravdu, je to o inom viesť s niekým diskusiu v normálnom a inteligentnom tóne...to už hneď ináč vyzerá Very Happy

OdoslaťPredmet: Re: Nábozenstvo   

Návrat hore Goto down

Nábozenstvo
Návrat hore 
Strana 4 z 16Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: