Historické fórum

DomovFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 

SPECNAZ

Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
Bohuslav
Slobodný občan
Slobodný občan

Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 30.12.2007

OdoslaťPredmet: Re: SPECNAZ   So január 05, 2008 11:56 pm

monkeyml napísal:
jj, to je pravda...ten v tej mojej knihe bol v jednotke, ktorá operovala za hranicami nepriateľa, diverzanti sa tomu hovorí? a to bolo riadne tvrdé....a výcvik KGB a GRU - ďakujem pekne...to bol masaker...ale to je mimo tému...

a thomass ku.va se neříká... Very Happy

diverzné jednotky sa v minulosti cvičili pre prípad, že by nastalo to čo nastalo... rozpad ZSSR... mali tomu zabrániť... mali sa dostať do krajín, kde sú problémy a spôsobovať množstvo zabotáži... bombové útoky, vraždy dôležitých osobností, požiare dôležitých budov... mali odrovnať ekonomiku krajiny...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Bohuslav
Slobodný občan
Slobodný občan

Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 30.12.2007

OdoslaťPredmet: Re: SPECNAZ   So január 05, 2008 11:51 pm

Th()maSS napísal:

Výzbroj:

- útočná puška AK-74
- samopal AKSU
- samopal Bizon
- odstreľovacia puška Dragunov SVD
- pancierovka RPG 7
- pancierovka RPG 18
- univerzálny guľomet PK
- ľahký guľokmet RPK-74

Zdroj: www.military.szm.sk

nie je to nič svetoborné... hádem iba desinformácia... RPK-74 je slabá ako čaj a aj po modernizácii má táto zbraň hodne chýb... v porovnaní s M60 bieda... ja by som preferoval PKM... šliape to na 7,62mm... a je výkonnejšia. RPG 7 je klasika ale neviem načo komu sú jednorazovky RPG 18... isto majú omnoho vymakanejšiu výzbroj... :-)
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ

Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

OdoslaťPredmet: Re: SPECNAZ   St január 02, 2008 2:48 pm

thomass je stary obdivovatel legii to viem
ale pre mna su SPECNAZ ti naj na svete
narozdiel od legii ktorych mate teraz dost vela vsade o nich tak nepustaju informacie
Návrat hore Goto down
Th()maSS
Kráľ
Kráľ

Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

OdoslaťPredmet: Re: SPECNAZ   St január 02, 2008 12:50 pm

Hej podľa neho, ja som povedal že operujú NAJVIAC doma , starajú sa o svoju krajinu a do zahraničia chodia tiež ale nenasadzujú veľmi svojich mužov ked sa to netýka ich veci.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://worldofhistory.zikforum.com
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4831
Registration date : 27.10.2007

OdoslaťPredmet: Re: SPECNAZ   St január 02, 2008 12:48 pm

to hej, ale vieš, vtedy keď bola studená vojna, tak boli sovieti ako pojašení a vojsko mali stále v "pohotovosti",ak sa to dá tak povedať...teraz je to už ťažšie, ale aj tak ešte majú kde fungovať...ten 5. pluk špeciálneho určenie, to je ten, čo je pomenovaný podľa jozefa gabčíka?

Veľkoknieža
Veľkoknieža

Poeet p?íspivku : 2233

OdoslaťPredmet: Re: SPECNAZ   St január 02, 2008 12:47 pm

si si istý že operujú iba doma? ja to beriem tak: cudzinecká légia je v podstate armáda, nie špeciálna jednotka, áno, majú výcvik ale považujete za akcie špecálnych jednotiek ak sa "hordy" postavia na frontovú líniu a tam strieľajú? ja nie

oproti tomu specnaz je prava špec.jednotka, nikto o ničom nevie dokiaľ nieje potom, ak sa to vôbec niekto dozvie, operujú za líniam, v miny skupinkách
Návrat hore Goto down
Th()maSS
Kráľ
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: SPECNAZ   St január 02, 2008 12:43 pm

Zase specnaz operujú lnajviac v rusku , sú sice aj za hranicami ale tam nemajú veľá akcií. Zase legia je všade a akciami sa to hemží. SPECNAZ je niečo ako na slovensku 5. pluk špecialneho určenia žilina lenže keby cvičili naši so specnazim tak ich schovajú do vrecka specnaz Very Happy
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža

OdoslaťPredmet: Re: SPECNAZ   St január 02, 2008 12:42 pm

monkeyml napísal:
jj, to je pravda...ten v tej mojej knihe bol v jednotke, ktorá operovala za hranicami nepriateľa, diverzanti sa tomu hovorí? a to bolo riadne tvrdé....a výcvik KGB a GRU - ďakujem pekne...to bol masaker...ale to je mimo tému...

záškodník nie? diverzné akcie
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: SPECNAZ   St január 02, 2008 12:40 pm

Kráľ
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: SPECNAZ   St január 02, 2008 12:40 pm

Zas by som nepovedal že z nižších, ak človek preukáže 100% že je zdravý a fyzičku ma výbornu a nie je debil tak ma takú istú šancu ako každy.
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža

OdoslaťPredmet: Re: SPECNAZ   St január 02, 2008 12:37 pm

Dodatok: Do Specnaz sa vyberajú predovšetkým ľudia z nižších spoločenských vrastiev. Dôvod? Sú zvyknutý na ťažké podmienky od malička. Oproti iným špeciálnym jednotkám má specnaz výhodu, je ňou práve technická zaostalosť ruska. To čo je pre američanov polným cvičením je pre rusov denná prax. Nieje výnimkou ak ráno o 6:00 bežia vojaci s výbavou 10 km do dediny na pomoc národnému hospodárstvu a o 22:00 bežia 10km späť do kasárni.

Zdroj: Vlkodlak - výcvikový tábor specnaz pro príslušníky odradu mnohonárodnostních sil, Marek Chlíbek
Návrat hore Goto down
Th()maSS
Kráľ
Kráľ

OdoslaťPredmet: Re: SPECNAZ   St január 02, 2008 12:37 pm

Razhodne dobrý výcvik aj ked jednotky medzi sebou sa nedajú porovnávať, každá ma ine zameranie. Napriklad cudzinecká legia je cvičená v teple a ak by došlo k bojom nikede v zime tak by specnaz prevyšoval lebo ich výcvik je stále len v zime a v zime. Ale zase cudzinecká legia to su kurva bežci a nemajú až takú ťažkú výzbroj k behu. Zase specnaz by nemali šancu sa pohybovať v terene tak rýchlo ako legionári. Legionári zase znášajú lepšie aj pekelné horúčavy lebo výcvik v púšťi ich ztmelý.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: SPECNAZ   St január 02, 2008 12:32 pm

podľa mňa nejlepšie vycvičení muži planéty...ja mám síce len info z knihy Akvárium od Suvorova (podľa niektorých pochybný zdroj Wink ), ale ak by bola pravda to, čo tam o tom písal - fakt tvrdí chlapy...mne sa páčil výcvik na súboj so psami alebo s panákmi...tam už fakt išlo o život....

Kráľ
Kráľ

OdoslaťPredmet: SPECNAZ   St január 02, 2008 12:26 pm

Inšpiroval ma názor z podpisu Wink

Názov SPECNAZ (SPECialnogo NAZnačenia) je všeobecné označenie vojenských jednotiek špeciálneho určenia bývalého Sovietskeho zväzu a súčasného Ruska. Nie je to označenie konkrétnej jednotky ako napríklad SAS alebo DELTA. Pojmom Specnaz sú označované špeciálne útvary ministerstva vnútra, ministerstva obrany, pohraničných, výsadkových, námorných vojsk a špeciálne jednotky priezkumu. Relevantných informácií o týchto jednotkách je veľmi málo. Väčšinou sú verejnosti predkladané informácie veľmi všeobecné alebo v niektorých prípadoch cielené dezinformácie, klamstvá alebo mistifikácie. Je tomu tak preto, lebo náplň činnosti, výcvik a organizácia každej takejto jednotky podlieha prísnemu utajeniu. Tieto útvary plnia široké spektrum úloh. Medzi inými aj špionážne, diverzné a záškodnícke činnosti, ochrana ústavných činiteľov, hĺbkový prieskum, protiteroristické operácie a špeciálne úderné operácie. Úroveň profesionality je v rôznych takýchto jednotkách odlišná. Nedajú sa navzájom porovnávať schopnosti členov prieskumného družstva Specnaz motostreleckého praporu so schopnosťami elitnej zložky špeciálnych oddielov KGB.
Kritériá výberu členov sú veľmi prísne. Dôraz nie je kladený len na bezchybný zdravotný stav a vysokú fyzickú zdatnosť ale aj na nadpriemernú inteligenciu. V súvislosti so Specnaz sa objavujú názvy ako Alfa, Vympel, Zenit, Sobr alebo Omon, sú to alebo boli to jednotky ministersva vnútra a obrany. Speznaz boli nasadení v mnohých konfliktoch ako napríklad v Afganistane, v Tadžigistane, v Čečensku, v Dagestane, v Karabachu atď.

Výzbroj a výstroj týchto jednotiek pozostáva jednak zo štandardnej výzbroje ruskej armády a ďalej zo špeciálnych zbraňových systémov. Väčšina útvarov Specnaz sa nespoliaha len na centrálne zásobovanie, ale si vybavenie zabezpečuje individuálne a podľa potreby, pričom sú uprednostňované jednoduché ale veľmi účelné a praktické výstrojné súčiasty pred rôznymi technickými vymoženosťami modernej doby.
Výzbroj:

- útočná puška AK-74
- samopal AKSU
- samopal Bizon
- odstreľovacia puška Dragunov SVD
- pancierovka RPG 7
- pancierovka RPG 18
- univerzálny guľomet PK
- ľahký guľokmet RPK-74

Povráva sa že Specnaz výcvikom prevyšujú aj cudzineckú legiu.

Zdroj: www.military.szm.sk
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: SPECNAZ   

Návrat hore Goto down

SPECNAZ
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Historická sieň :: História Vojenstva-
Prejdi na: