Historické fórum

DomovFAQHľadaťRegistráciaZoznam užívateľovUžívateľské skupinyPrihlásenie

Share | 

Charizmatici

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorSpráva
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4722
Registration date : 19.06.2007

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Ut máj 20, 2008 2:11 pm

loverman74 napísal:
Len tak z nadsazkou: Kolko percent z celeho obsahu biblie som citoval ? Mizive percento ?
Tak nerobte kvoli tomu prosim taky rozruch.
zle si postavil otazku Smile malo by to byt takto:
"kolko percent z mojich prispevkov boli citacie biblie?"

mne osobne toto vadilo... lebo zas debatit a sem-tam nieco odcitovat nie je naskodu, zakladat na tom ale komplet komunikaciu je trochu blbe...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan

Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Ut máj 20, 2008 2:26 pm

nyarlathotep napísal:
loverman74 napísal:
Len tak z nadsazkou: Kolko percent z celeho obsahu biblie som citoval ? Mizive percento ?
Tak nerobte kvoli tomu prosim taky rozruch.

mne osobne toto vadilo... lebo zas debatit a sem-tam nieco odcitovat nie je naskodu, zakladat na tom ale komplet komunikaciu je trochu blbe...
--------------------------------------------------------------------------------------------

Asi to tu fakt musim vysvetlit , aby nedochadzalo k nedorozumeniam ... K comu stale dochadza a preto raz a dufam,ze navzdy to zrozumitelne (bude snaha) vysvetlim:
Kedze som pridal prispevky uz do veselej debaty, tak nimi som len chcel upozornit Exclamation
na to , ze si treba davat pozor ohladne tychto "charizmatickych" spolocenstiev.t.j.
bolo to len reakcia na uz popisane .... (je aj na tomto fakt nieco zle ?)

A aj toto som chcel este dopovedat:
Proti nikomu tu nebojujem a ani nema zaujem bojovat (hoc aj verbalne) !!!
Ani nemam zaujem sa tu prekarat, hadat,zadrapovat a pod.
Nikoho z Vas tu nezastvam, nikomu z Vas tu nenadrziavam. Akceptujem Vase postoje k hnutiam,k vasej viere, nazorom take ake su ....
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman

Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Ut máj 20, 2008 2:35 pm

nyarlathotep napísal:

lol! Teraz si ma dojal k slzam!!! Very Happy Mas pravdu, je to smutne, pozerat sa na ludi, ktori zo seba nic okrem dogiem nevedia vysukat..

Nejak sa nam tu v poslednej dobe s tymi sektarmi roztrhlo vrece, je to vazne na zamyslenie, aki uchylni ludia sa na internete pohybuju. Osobne by som privital, keby sme im nedali priestor sa na tomto fore prejavovat, pretoze tito ludia su slepi a hluchi k tomu, co im ostatni hovoria, ich jedinym poslanim je konvertovat. Sranda musi byt, ale mali by existovat iste hranice..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Ut máj 20, 2008 2:38 pm

loverman74: ked sa mozem spytat: aky vztah mas k rozenkrucianom?

(ajked uz asi ideme celkom oftopik)

ESTE POZNAMKA: vies, pre mna - cloveka "zvonku" je trochu divne vidiet, ako varujes pred charizmatikmi a toto varovanie podkladas citaciami z knihy inej "sekty"...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4831
Registration date : 27.10.2007

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Ut máj 20, 2008 3:13 pm

pre nietzscheho:neviem aký názor majú admini,ale môj je, že nikto zatiaľ neporušil pravidlá a sme v miestnosti náboženstvá, takže zatiaľ je to v poho...btw. ja som rímokatolík a necítim sa úchylný Wink

Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4453
Registration date : 26.05.2007

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Ut máj 20, 2008 3:15 pm

nyarlathotep napísal:
oukej, teraz zacitujem ja:

Jesus: Stanley, I want you to meet some of the super best friends: Buddha, with the powers of invisibility; Mohammed, the Muslim prophet with the powers of flame; Krishna, the Hindu deity; Jospeh Smith, the Mormom prophet; Lao Tse, the found of Taoism; and Sea-Man, with the ability to breathe underwater and link mentally with fish.
Stan: So you mean to tell me that even though people fight and argue over different religions, you guys are all actually friends?
Mohammed: More than friends, young boy, we are super best friends, with the desire to fight for justice.
Joseph Smith: We all believe in the power of good over evil. Except for Buddha, of course, who doesn't believe in evil...

Wink tot moja biblia...

nech zije south park... cheers cat pig
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža

Poeet p?íspivku : 2233
Registration date : 26.02.2007

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Ut máj 20, 2008 3:16 pm

keďže náboženské veci moju hlavu väčšinou obchádzajú, ani toto som si nečítal celénemám na to žalúdok

no, ale
citácia :
Keby clovek necitoval, tak by tu na tomto fore dopadol omnoho horsie

sry za moju nevsimavost, ale nemyslim si že si tu tak dlho aby si mohol posudzovat ako dopadnes Wink

inak vo vačšine suhlasim s Nietzschem
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Ut máj 20, 2008 3:25 pm

nyarlathotep napísal:
loverman74: ked sa mozem spytat: aky vztah mas k rozenkrucianom?

(ajked uz asi ideme celkom oftopik)

ESTE POZNAMKA: vies, pre mna - cloveka "zvonku" je trochu divne vidiet, ako varujes pred charizmatikmi a toto varovanie podkladas citaciami z knihy inej "sekty"...

Knihu (bibliu) ktorej konkretnej sekty si mal na mysli ?

P.S.:
K rosekrucianom: zdielam niektore ich myslienky , nazory a pod.... (nielen ich).
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Ut máj 20, 2008 3:35 pm

loverman74 napísal:
zle som sa vyjadril, moja chyba... skratka tvoje komentovanie charizmatikov mi pride ako taka "vasa" vnutorna vojna veriaceho proti veriacemu... pricom pravdu nemusi mat ani jeden...

mna osobne viac ako cela tato debata zaujali ti rosenkruciani, ale to aby sme zalozili novu temu na to... Smile
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Ut máj 20, 2008 3:43 pm

nyarlathotep napísal:
loverman74 napísal:
zle som sa vyjadril, moja chyba... skratka tvoje komentovanie charizmatikov mi pride ako taka "vasa" vnutorna vojna veriaceho proti veriacemu... pricom pravdu nemusi mat ani jeden...

mna osobne viac ako cela tato debata zaujali ti rosenkruciani, ale to aby sme zalozili novu temu na to... Smile

Ono nielen rosekruciani ,ale Hermetizmus by bodol otemovat .... ? ci nie ?

Na druhej strane si vsimni ako som mimo boja , lebo som pouzil citaty, cize ten kto chce bojovat bojuje s citatmi z Biblie a nie so mnou ... To iste myslim aj k tej pravde.

Keby sme velmi chceli , tak tu zacneme vytahovat veci o tom, ako je biblia nedoveryhodna, pripadne jednoduchsie, zle-nespravne prelozena a budeme potom uz
fakt neviem kde, kazdy bude popierat kazdeho , nie je to len tym nasim EGOM, tym nasim ja-stvom ?

Cim to je to by som bral ako diskusiu ..... Smile
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Ut máj 20, 2008 3:54 pm

loverman74:

k tomu hermetizmu - skludom zaloz temu, ja osobne sa na to necitim, ale prispiet (aspon otazkami), by som urcite prispel... to ma celkom zaujima... Smile

no a k tej biblii - nie si az tak celkom mimo toho... stale si to ty, kto to sem napisal... a uz som aj ja pisal, ze podla toho sudim aj teba... (ja viem: nesud, lebo budes sudeny, ci co...)
Smile
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Ut máj 20, 2008 6:17 pm

monkeyml napísal:
pre nietzscheho:neviem aký názor majú admini,ale môj je, že nikto zatiaľ neporušil pravidlá a sme v miestnosti náboženstvá, takže zatiaľ je to v poho...btw. ja som rímokatolík a necítim sa úchylný Wink
Nikto o tebe netvrdi, ze si uchylny. Mne len naskakuje husia koza z ludi, ktori bruzdaju po internetovych forach a roznasaju tam sektarske myslienky. Najprv sme tu mali nejakeho chlapa - (ex)satanistu, ktoreho sme ale nakoniec natolko "urazili", ze asi na tretikrat sa mu podarilo viac sa tu neukazat. Potom pride Ancovicka a jej prvy prispevok je nejake porovnanie biblie a rimskokatolickeho ucenia, pricom sa citi strasne osvietena. Loverman nam tu hned ako prve vysypal nejake citaty z biblie, aby sme sa nad sebou zamysleli.. Podla mna by sa nad sebou mali zamyslat oni. Mne nebolo dane pochopit myslenie sfanatizovanych ludi. Bolo by zaujimave zastavit sa nad pricinou ich dusevnej deformacie. Mohol by to byt nedostatok sexu? Osamelost? Nahla strata blizkeho pribuzneho?.. neviem. Kazdopadne, takto ziaden zdravy dospely clovek nepremysla a oni by si to laskavo mali uvedomit.

A nevysukal som si to len tak z rukava. Mame totiz sektarku v rodine. Otcovu sestru, ked bola este v puberte, zrazilo na ceste auto, pricom si vazne poranila hlavu. Silny otras mozgu, nejake zlomeniny a tak.. dostala sa z toho, ale odvtedy je uplne ina. Stala sa silne veriacou, cely svoj zivot podriadila "Bohu". S nou nie je rec. Nehovori o nicom inom, len o Kristovi a spaseni, stratila priatelky a straca aj oporu svojich pribuznych. Najhorsie je, ze to prenasa aj na svoju vlastnu rodinu. Jej synovia studuju v Rime za nejakych misionarov, dcera je reholna sestra. Ti ludia su kazdy den v kostole, chodia po putach a na vsetky vyhlasene svate miesta ako Medzugorie alebo Lurdy. Jej manzel je z nej na nervy a rozvod visi doslova na vlasku. Toto nie je sranda. A preco to? Lebo prezila autonehodu? Alebo sa jej pri tom naraze nejak prilis premiesal mozog.. Svoju ulohu urcite zohrali i manipulacne techniky, ktorym bola vystavena a voci ktorym sa po tej nehode stala zranitelnejsia. Pre zaujemcov mam v zalohe aj nejaku pracu na manipulacne techniky v praxi.. Preto neznesiem sektarov. A aj ked tito dvaja ziadne pravidla neporusuju, nejake nove by sa tu rozhodne mali zaviest.
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža

Poeet p?íspivku : 2233
Registration date : 26.02.2007

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Ut máj 20, 2008 8:42 pm

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

znova suhlasim s nietzschem, az na to ze to nemam v rodine

inak mam zaujem o tie manipulacne techniky lol!
Návrat hore Goto down
ancovicka
Poddaný
Poddaný

Poeet p?íspivku : 24
Registration date : 18.05.2008

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Ut máj 20, 2008 10:33 pm

[quote="loverman74"][quote="monkeyml"]
Automat off Wink

Ahoj loverman, diky za tvoje prispevky. Nemam cas na vsetko reagovat,ale chcem k tym zazrakom dodat. Moja viera nieje zalozena na zazrakoch,lebo zazraky sa deju nielen medzi krestanmi. Pre mna je najdolezitejsie Bozie slovo,teda Biblia. To je meritko podla ktoreho sa snazim zit. Netvrdim, ze som preto lepsi clovek, alebo nieco viac ako ini. Vsetci sme hriesni a Boh nas vsetkych rovnako miluje. Lenze som presvedcena, ze jedina cesta k spaseniu je Jezis, preto napr. nemozem byt katolickou, budhistkou, mohamedankou atd..

.Nezstavam dnes modernu filozofiu pluralizmu a relativizmu. Je jedno v akej som demominacii, ludia maju taku zvlastnu vlastnost, potrebuju byt zaskatulkovani...Nejaka
konkretna denominacia ma nezachrani, zachrani ma jedine Bozia milost.Aj ked spolocenstvo ludi ktori maju rovnake hodnoty, je podla mna velmi dolezite, tito ludia ma podrzia ked to potrebujem, modlia sa za mna, ja za nich...Skrze Cirkev moze Boh posobit viac ako skrze jednotlivcov. Je takisto jedno, ci som charizmaticka alebo nie, to su v konecnom dosledku len kozmeticke rozdiely, od ktorych nase spasenie nezavisi. Aj ked si myslim, ze prijatie Darov Ducha Svateho nam moze len pomoct. Uvedomujem si ze, nie vsetko je v charizmatickych denominaciach idealne, niekedy mam pocit, akoby sa na prejavy Ducha kladol zbytocne velky doraz, dokonca je mozne ze su niekedy umelo vyvolane. Takimto denominaciam sa vyhybam...

Ano, existuju aj v krestanskom prostredi sekty, alebo pseudocirkvi , ale racionalne zmyslajuci clovek ich vie rozlisit. Zakladnym znakom sekty je napr. snaha o psychicku nadvladu, manipulaciu. Tvrdenie ze my sme ta jedina prava cirkev...Mozno vyzeram aj ja tak, ze ta moja je ta prava...,nie je to tak, ako som uz napisala denominacia nas nezachrani...

Myslim si ze aj katolik moze mat istotu spasenia, pokial pochopi ze Jezis je jedina cesta, lenze potom nechapem preco nadalej zostava v RKC, ked ta tvrdi nieco ine...Takze snazim sa rozmyslat racionalne, nie pocitmi, najdolezitejsia je istota spasenia, tieto moje prispevky su tu len preto, lebo mozno niekto vdaka nim spasenie zacne hladat...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://www.quartet.sk
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   St máj 21, 2008 9:06 am

Nietzsche napísal:
monkeyml napísal:
Nikto o tebe netvrdi, ze si uchylny. Mne len naskakuje husia koza z ludi, ktori bruzdaju po internetovych forach a roznasaju tam sektarske myslienky. Najprv sme tu mali nejakeho chlapa - (ex)satanistu, ktoreho sme ale nakoniec natolko "urazili", ze asi na tretikrat sa mu podarilo viac sa tu neukazat. Potom pride Ancovicka a jej prvy prispevok je nejake porovnanie biblie a rimskokatolickeho ucenia, pricom sa citi strasne osvietena. Loverman nam tu hned ako prve vysypal nejake citaty z biblie, aby sme sa nad sebou zamysleli.. Podla mna by sa nad sebou mali zamyslat oni. Mne nebolo dane pochopit myslenie sfanatizovanych ludi. Bolo by zaujimave zastavit sa nad pricinou ich dusevnej deformacie. Mohol by to byt nedostatok sexu? Osamelost? Nahla strata blizkeho pribuzneho?.. neviem. Kazdopadne, takto ziaden zdravy dospely clovek nepremysla a oni by si to laskavo mali uvedomit.

A nevysukal som si to len tak z rukava. Mame totiz sektarku v rodine. Otcovu sestru, ked bola este v puberte, zrazilo na ceste auto, pricom si vazne poranila hlavu. Silny otras mozgu, nejake zlomeniny a tak.. dostala sa z toho, ale odvtedy je uplne ina. Stala sa silne veriacou, cely svoj zivot podriadila "Bohu". S nou nie je rec. Nehovori o nicom inom, len o Kristovi a spaseni, stratila priatelky a straca aj oporu svojich pribuznych. Najhorsie je, ze to prenasa aj na svoju vlastnu rodinu. Jej synovia studuju v Rime za nejakych misionarov, dcera je reholna sestra. Ti ludia su kazdy den v kostole, chodia po putach a na vsetky vyhlasene svate miesta ako Medzugorie alebo Lurdy. Jej manzel je z nej na nervy a rozvod visi doslova na vlasku. Toto nie je sranda. A preco to? Lebo prezila autonehodu? Alebo sa jej pri tom naraze nejak prilis premiesal mozog.. Svoju ulohu urcite zohrali i manipulacne techniky, ktorym bola vystavena a voci ktorym sa po tej nehode stala zranitelnejsia. Pre zaujemcov mam v zalohe aj nejaku pracu na manipulacne techniky v praxi.. Preto neznesiem sektarov. A aj ked tito dvaja ziadne pravidla neporusuju, nejake nove by sa tu rozhodne mali zaviest.

nedostatkom sexu to isto nie je....som toho dôkazom lol! čo sa týka tých nových pravidiel....títo noví členovia založili novú tému v správnej miestnosti a napr. keď to tebe a br@novi vadí, alebo ťa to irituje (čo evidentne hej Wink ), tak to napr. vôbec nemusíš čítať...zatiaľ sú "aktívny" len tu...ak by to neúmerne prenášali niekde inde - do iných tém ako gabriel napr., tak potom by to bola iná káva...a ďalšia vec - nevravím, že mám razenie tých ľudí a ich zmýšľanie,ale fakt nevidím u nich známky fanatizmu...jednoducho debatka o niečom, v čo veria...tak isto ako napr. ja...biblia je veľká kniha kníh a ak by si si z nej niečo zobral, tak by bol svet aj krajší. v prípade toho gabriela som vás aj chápal ale teraz ani nie, lebo zatiaľ sa nič hrozné nestalo...

Arcivojvoda
Arcivojvoda

Poeet p?íspivku : 4453
Registration date : 26.05.2007

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   St máj 21, 2008 9:52 am

ale ved ine o diskusiu...a diskutovat treba.... drunken
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Pi máj 23, 2008 9:48 am

Ancovicka: Preco clovek ostava v RKC ? Preco by neostal , je na tom nieco zle , ked ostane ? Poprosim blizsie ozrejmit.....
------------------------------------------------------------------------------------------------------

K Nietszchemu , urcite to bude nedostatkom sebarealizacie , potom nedostatkom sexu a nasledne osamelostou bludara co nema nic ine na robote len sa zapajat do diskusii a pozdvyhovat svoje ego , krok za krokom , stupienok za stupienkom vyssie a vyssie k najvyssim metam, hodnostiam (mozno ide len o body ? Wink ) ,nevadi ze na ukor (po hlavach) inych , t.j. hocakym prostriedkom, len si musi davat pozor aby ho nestiahla do hlbin ta zakomplexovanost co mu ako kliest je prisata na tele a silou mocou ho chce do tych hlbocin dostat a to za kazdu cenu.

Very Happy

Apropo este na margo sektarstva , lebo mi nejde do hlavy preco ma k nim Nietzsche zaraduje..... Ked som citoval bibliu, tak som sa stal sektarom ? Ci kedy presne si ma tam zaradil (po akom vyroku) ? (pytam sa len tak pre zaujimavost)
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Pi máj 23, 2008 10:25 am

ak ťa to poteší, ja ťa nepovažujem za sektára Smile

Zeman
Zeman

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Pi máj 23, 2008 11:30 am

loverman74 napísal:
K Nietszchemu , urcite to bude nedostatkom sebarealizacie , potom nedostatkom sexu a nasledne osamelostou bludara co nema nic ine na robote len sa zapajat do diskusii a pozdvyhovat svoje ego , krok za krokom , stupienok za stupienkom vyssie a vyssie k najvyssim metam, hodnostiam (mozno ide len o body ? Wink ) ,nevadi ze na ukor (po hlavach) inych , t.j. hocakym prostriedkom, len si musi davat pozor aby ho nestiahla do hlbin ta zakomplexovanost co mu ako kliest je prisata na tele a silou mocou ho chce do tych hlbocin dostat a to za kazdu cenu.

Very Happy

Apropo este na margo sektarstva , lebo mi nejde do hlavy preco ma k nim Nietzsche zaraduje..... Ked som citoval bibliu, tak som sa stal sektarom ? Ci kedy presne si ma tam zaradil (po akom vyroku) ? (pytam sa len tak pre zaujimavost)
Ospravedlnujem sa, mal som povedat Krestan - fanatik. A kedy som si to vsimol? Hm, no neviem, az tak vela prispevkov tu nemas.. zeby ked si citoval apostolov? Monkeyml je tiez krestan, ale este nikdy nam tu netrieskal bibliou o hlavu a pochybujem, ze by to niekedy bol schopny urobit.. uz len kvoli tomu, ze vacsina ludi (krestanov) cita bibliu pre nieco ine, nez aby potom mohli zobrat krizik, svatenu vodu a srkali zo seba mudra, ktore same o sebe vyzneju ako monology zo StarTreku. Kolko krestanov poznam, tolko ich je krestanmi len kvoli rodinnej tradicii alebo castokrat ani nevedia, preco vlastne krestanmi su. Maju pocit, ze tam hore nad nami niekto bdie. To je ale vsetko. Ano, presne toto pokladam za unosnu mieru viery. Ale ak veris na nebo a peklo, spasu duse a ostatne rozpravky z biblie potom si dalsi zo serie kktov (ak to uz tak mam povedat, lebo vazne ma taki ludia seru) a pomoz si sam, clovece! Podla moznosti si to nechaj pre seba a neobtazuj tym dusevne zdravych ludi. Anca, dufam, ze ma pocujes! "Kristus prisiel a vykupil ma; najdolezitejsia je istota spasenia; zachrani ma jedine Bozia milost..." Taky prd. Zachrani ta, ked sa zacnes venovat normalnym veciam, najdes si konecne nejakeho muza, narobite si deti a prezijete spolu harmonicky zivot! Inac mozes rovno vstupit do nejakej rehole alebo si najst podobneho morona, s ktorym sa potom mozete spolocne modlit, aby ste neboli zatrateni. Vy vobec nevnimate to absurdno, v ktorom zijete?!
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Pi máj 23, 2008 12:11 pm

Nietzsche: Nuz mne na seba nesedi ani ten fanatik (samozrejme ti nazor neberiem) ....

Aj mna vselico serie ... ale je to skor mala tolerancia ludi ako ich nazor na nabozenstvo a pod. veci suvisiace s tymto forom t.j. charizmatici a charizmaticke hnutia ....

Viera by nemala prekazat nikomu ....
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Pi máj 23, 2008 1:35 pm

loverman74 napísal:
Viera by nemala prekazat nikomu ....
Nietzsche ma trochu drsny slovnik, ale v podstate s nim suhlasim, a suhlasim aj s tebou ze viera by nemala prekazat nikomu... stava sa vsak aj taka vec, ze viera prekaza samotnemu veriacemu, ktory je uz tak ponoreny do tych svojich haluzi, ze nedokaze realne vnimat svet okolo...

odporucam stranku:
kód:
(dajte si top 100) nad niektorymi vyrokmi neviem, ci mam plakat alebo sa smiat...
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Po máj 26, 2008 9:21 am

nyarlathotep

najskor par otazok kvoli objasneniu ci sa chapeme:
Co je podla teba viera (odkial vyraza, tryska )?
Kto tu dokaze realne vnimat svet okolo ? (o aku realitu vlastne ide o subjektivnu ?)
Co je vlastne realita ?????

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Ja by som s tebou aj suhlasil, ale myslim si ,ze neovplivnuje to viera sama o sebe to , ze
ako ty hovoris, nedokaze realne vnimat svet okolo seba .... Ked clovek nie je schopny
prijat urcite "pravdy", tak sa mu to veru moze v hlave riadne pomiesat, ale to nie je o viere ! (teda ak si nepleties(nezamienas) vieru s niecim inym) ....

Este pozn. pomimo:
Staci ked sa "zapadny clovek" zacne nadmieru venovat "vychodnemu nabozenstvu(am)-uceniam)"
a niekedy sa stane v hlave u jedincov tiez mišung .... Na to uz upozornoval aj C.G. Jung (myslim, ze do toho on celkom dobre videl), mame podla neho dost zdrojov "zapadnych" z ktorych cerpat ... tym nechcem povedat, ze napr. Gnosticizmus, Hermetizmus, Kabbala Alchymia , Tarot atd. ... nemoze u klasickeho ortodoxneho krestana vyvolat tiez uz spominany misung. No nemusi ist len o nabozenske smery, moze sa jednat aj o filzoficke pohlady roznych "ucencov".......
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Po máj 26, 2008 10:39 am

hmm, vieru chapem ako nejaky system nazorov, ktorym niekto veri bez toho, aby ich mal aj logicky (vedecky) dokazane... vo svojom vnimani ich povazuje za pravdu a najma za neotrasitelnu pravdu - asi by som darmo vysvetloval nejakemu krestanovi, ze vstat z mrtvych sa neda, dokonca by krestan neprijal ani teoriu o jezisovi v kome, alebo co... Smile

s tou realitou a jej realnym vnimanim - nedam sa zatiahnut do filozofickych debat v style nejakeho Schoppenhauera a jeho bandy... hovorim o tom, ze Zem nie je doska, ale je gulata, ze obieha okolo Slnka a nie naopak, ze svet nevznikol pred 6000 rokmi ale pred niekolkymi miliardami, ze homosexuali su rovnocenni ludia ako heterosexuali, ze lavaci nie su diablovymi sluhami, alebo co, ze ateisti nie su nevyhnutne skazeni ludia, rovnako ako krestania (veriaci, dosad si koho chces) nie su hned mravni ludomili... atd atd...

ak je niekto tak pohlteny svojou vierou, ze nedokaze akceptovat horeuvedene riadky, tak je mu jeho viera prekazkou... lebo (a uz sa opakujem) nedokaze vnimat REALITU OKOLO SEBA... a nepotrebujeme hned rozoberat matrixovske haluze o tom, ze ci je svet okolo objektivne alebo subjektivne realny, atd...

mozno by niekto povedal, ze clovek "zdravo veriaci" (ak nieco take existuje) by s tymto vsetkym nemal mat problem... otazka potom ale znie, co je ta zdrava miera viery... Smile
Návrat hore Goto down
ancovicka
Poddaný
Poddaný

Poeet p?íspivku : 24
Registration date : 18.05.2008

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   So máj 31, 2008 3:12 pm

...Anca, dufam, ze ma pocujes! "Kristus prisiel a vykupil ma; najdolezitejsia je istota spasenia; zachrani ma jedine Bozia milost..." Taky prd. Zachrani ta, ked sa zacnes venovat normalnym veciam, najdes si konecne nejakeho muza, narobite si deti a prezijete spolu harmonicky zivot! Inac mozes rovno vstupit do nejakej rehole alebo si najst podobneho morona, s ktorym sa potom mozete spolocne modlit, aby ste neboli zatrateni. Vy vobec nevnimate to absurdno, v ktorom zijete?!...

Nazdarek, Nietsche,

ak mas pocit ze cerstvo vydata huslistka z orchestra Slovenskej filharmonie,ktora popri domacnosti buduci rok bude pokracovat v studiu vysokej skoly,nema co robit ,tak si na velkom omyle. ..Ja ti neberiem tvoj zmysel zivota v narobeni deti a v preziti harmonickeho zivota.
Tomu sa nevyhybam ani ja. Ale skor Ti polozim otazku,ci Ti staci tych 70 rokov,ktore tu prezijes v nahanani sa za peniazmi,len aby si si mohol dovolit nieco co ta na tu chvilku urobi stastnym. Lebo pre mna je tento zivot sice velkym darom a snazim sa prezit kazdy den,ako keby bol posledny ,ale tesim sa na zivot po smrti,kedy budem moct naveky byt v pritomnosti nasho Stvoritela...
Verim,ze to raz pochopis aj Ty. Znova opakujem,ja sa nijak nechcem vyvysovat nad ludi,tym ze som tu otvorila tuto diskusiu,...v Bozich ociach sme vsetci rovnocenni,Boh nie je rasista,ako my, len caka,kedy prijmeme jeho ponuku...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://www.quartet.sk
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   So máj 31, 2008 5:16 pm

nyarlathotep napísal:
ak je niekto tak pohlteny svojou vierou, ze nedokaze akceptovat horeuvedene riadky, tak je mu jeho viera prekazkou... lebo (a uz sa opakujem) nedokaze vnimat REALITU OKOLO SEBA... a nepotrebujeme hned rozoberat matrixovske haluze o tom, ze ci je svet okolo objektivne alebo subjektivne realny, atd...

mozno by niekto povedal, ze clovek "zdravo veriaci" (ak nieco take existuje) by s tymto vsetkym nemal mat problem... otazka potom ale znie, co je ta zdrava miera viery... Smile

taktiež je otázka, čo je zdravá miera viery v očiach veriaceho a neveriaceho...isto by to bola iná hranica a asi aj navzájom nezlučiteľná a vlastne z toho sú tie problémy medzi oboma názormi...napr. ty a nitzsche nechápe ľudí, ktorú veria napr. v Boha, taká ancovicka dúfa a verí, že takí ako vy sa raz k nemu "vrátia", pričom vo vašich očiach to sú haluze a už nezdravá viera a v jej očiach to je najjemnejší spôsob presviedčania (aspoň mne to ako veriacemu tak pripadá)....alebo napr. ja - osobne si myslím, že Boh musí a aj existuje a nerozumiem (ale chápem Wink ) ako napr. ty a i. to nedokážu "pochopiť" - a zase problém. pre mňa samozrejmosť, pre vás blud a nechápačka...nájsť teda tú správnu "zdravú mieru viery" je dosť ťažké, že?

OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   

Návrat hore Goto down

Charizmatici
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 3 z 5Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: